Eesti uudised

Bussijuht jättis sõidukaardita lapse maanteele  (1)

Eiris Teeveere , 17. september 2010 06:59
Tapa gümnaasiumi õpilane hakkas kolmapäeval nagu igal teiselgi päeval Tapa–Paide liinibussiga koju sõitma. Paraku polnud laps veel saanud valla tasuta sõiduõigust andvat kaarti ja bussijuht pidi ta seekord peatusesse maha jätma.

8. klassis õppiva Karli vanemad esitasid vallale taotluse poja sõidukulude hüvitamiseks. Et valla väljastatud sõidukaardid ei saa enamasti 1. septembriks valmis, seisab seaduses, et kuni 15. septembrini võivad koolilapsed muretult bussiga koju sõita. «Bussi peale minnes küsis bussijuht piletit ja ma ütlesin, et mul ei ole koolist veel kaarti antud. Ma näitasin talle selle asemel õpilaspiletit, mõtlesin, et kui ta näeb, kus ma elan, ehk ta siis saab aru,» meenutab Karl. 12kroonisest piletist jäi tal puudu neli krooni. Kui poiss tahtis segaduse lahendamiseks Atko Transi dispetšerile helistada, ajas juht ta bussist välja ja sõitis minema. «Kuna tal raha polnud, siis ei olnudki midagi muud teha,» ütleb bussifirma dispetšer Viivi Saar. «Nii on vabariigi seaduses kirjas.» Ta ütleb, et nende bussides on kaamerad ja kontroll on väga range. «On kaks varianti, kas ta ulatab raha või sõidutõendi. Bussijuhid ei julge riskida, et näiteks heast südamest mammid seal maha lasta, kus vaja,» lausub Saar, et juhtide iga sammu kontrollitakse ja nad kardavad oma töö pärast.

Järvamaa ühistranspordi keskuse liinimajanduse spetsialist Sirje Tuga, kellel on kõikide sõidusoodustuse saanud laste nimekiri, kinnitab, et sõidukaardid viidi kooli viimasel minutil. «Suhtlesin veel 15. septembri päeval ühe Tapa valla töötajaga, kes viis need kooli.» Tuga sõnul näeb seadus ette, et kolmapäevaks oleks pidanud kõigil lastel sõidukaardid käes olema, kuid siiski saab ta kirju, kus vanemad küsivad: millal laps kaardi kätte saab?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee