Kommentaar

Valitsus kardab töömesse?  (2)

Priit Kutser, Tallinna abilinnapea nõunik , 31. august 2010, 07:02
Juhtusin lugema 17. augusti Õhtulehest Eiris Teeveere arvamusnupukest, mis ründas alusetult Tallinna linna jõupingutusi töötuse leevendamisel, mille üheks osaks on ka töömessid ja -börsid.

Kaadrid sellest, kuidas tuhanded töötud järjekorras seisavad, on vägagi mõjusalt paljastav peegeldus Euroopale ja maailmale, et Eesti elu, oh üllatust, ei olegi roosa. Toompea võimuliidu hirm pealinna töömesside ja -börside ees on mõistetav, sest reaalsust püütakse Stenbocki majas meeleheitlikult varjata. Valitsus ei soovi oma saamatu tööhõivepoliitika eest vastutust võtta. Fotod ja filmilõigud töötute lõppematust rivist euroalaga liituvast Eestist ei mõju hästi Toompea valitsuse mainele ja sellele kuvandile, mida püütakse lausa vägisi Euroopale ning ülejäänud maailmale näidata.

Töötukassad asuvad tavaliselt maakonnakeskustes, mis tähendab seda, et Häädemeeste Jaan või Urvaste Mari peavad maha sõitma mitukümmend kilomeetrit ja kulutama tunde, seismaks Võru või Pärnu töötukassa ukse taga koos teiste saatusekaaslastega. Pannes kokku kõik need töötukassa järjekorrad üle terve Eesti, saaksime sellise järjekorra, mille kõrval Tallinna lauluväljaku töötute rivi paistaks hädise poesabana.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee