Maailm

Austraalia suurimaid müsteeriume: kes tappis 8-nädalase Azaria? (21)

Toimetas Kristin Aasma, 17. august 2010 13:01
Lindy Chamberlain väikese Azariaga.Foto: AFP
Austraallanna Lindy Chamberlain pandi pärast pisitütre kadumist vangi valesüüdistusega, et ta tappis oma tütre. Nüüd, 30 aastat hiljem, on ta esitanud palve anda riigil välja tütre surmatunnistus, milles on näidatud, et lapse murdis maha dingo.

Kaheksanädalane Azaria Chamberlain läks Ayers Rocki matkapiirkonnas telgist kaduma 17. augustil 1980. aastal. Ta ema väitis, et lapse viis ära metskoer dingo. Politsei naise juttu ei uskunud.

Lindy Chamberlain läks kohtu alla ning ta mõisteti oma tütre mõrvas süüdi. Naisele määrati eluaegne vanglakaristus, kirjutab Telegraph.co.uk.

Kuus aastat pärast juhtumit leiti kõrbes dingo uru lähedal Azaria jakk ja proua Chamberlain vabastati vanglast.

Nüüd, Azaria kadumise 30. aastapäeval, on naine avaldanud avaliku kirja, kutsudes valitsust üles tegema tema tütre surmatunnistusel parandus. Naine soovib, et tunnistusele märgitakse, et surma põhjustas dingo. Praegu on surma põhjus märkimata.

Hoolimata kolmest juurdlusest ning proua Chamberlaini kohtust on Azaria surm jäänud ametlikult lahendamata ning Austraalia suurimaks müsteeriumiks. Viimatise, 1995. aastal läbi viidud juurdluse tulemusel on surma põhjus „teadmata".

Samal teemal

24.07.2018
Austraalias ründasid dingod naist
12.06.2012
Austraalias leidis lõpuks lahenduse 30 aasta tagune lapsekadumisjuhtum
15.08.2009
Kadunud Maddy McCanni vanemate vastu käib kodulinnas süüdistuskampaania

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee