Eesti uudised

Seksuaalvähemused: Lukas astugu tagasi! (250)

Toimetas Mari-Leen Albers, 13. august 2010 13:46
MTÜ Seksuaalvähemuste Kaitse ühing leiab, et Haridus ja Teadusminister Tõnis Lukas peaks oma valitsuse pressikonverentsil öeldu tõttu tagasi astuma ja vabandama LGBT kogukonna eest.

"Minister solvab kogu LGBT kogukonda oma väljaütlemisega. Kahju on sellest, et see toimub riiklikul tasemel ja valitsuse juht ei sekku taolisesse asjade käiku," ütles MTÜ juht Reimo Mets.

Samal teemal

"Erasektoris laseks asutuse juht sellise isiku päeva pealt lahti, peaminister peaks tegema oma alluvatele samuti korraliku "peapesu" ministrile," leiab Mets.

"Teadus ja Haridusministeerium ei ole IRL poliitlava, mille kaudu om apoliitikat koolidesse viiakse. Sõna haridus peaks kõnelema iseenda eest, et seal tegeletakse haridusega mitte harimatusega. Mul jääb üle ainult loota, et Eesti õpetajaskond haritud inimestena ja laia silmaringiga ei poolda ministri järjekordseid lollusi ja teeb oma tööd ka edaspidi sama hästi nagu senini on tehtud," sõnab Mets.

Ühtlasi ootab MTÜ ministrilt avalikku vabandust LGBT kogukonna ees, kuid leiab, et kõige õigem oleks ministril hetkel tagasi astuda oma positsioonilt.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee