Elu

Kairit Tuhkanen katkestas suvetuuri ja hülgas mänedžeri  (20)

Leemet Prits , 13. august 2010, 07:02
SAAN HAKKAMA!: Eile lõpetas Kairit Tuhkanen oma koostöö Club Visioni ja Meelis Eskolaga, kellega tegi edukat koostööd üle aasta. Lahkumineku põhjuseks on raha, kuid Kairit lubab, et saab endaga edaspidi ise hakkama.  Marianne Loorents
«Minu tuuri katkestamise põhjuseks on korraldaja võimetus pidada kinni rahalistest kokkulepetest,» teatas lauljatar Kairit Tuhkanen eile oma saadetud pressiteates. Kairiti sõnul ei suutnud nad oma esindaja Meelis Eskolaga kokkuleppele jõuda ja nii on ta alates eilsest iseenda esindaja ja manager.

Lauljatar: mulle ei makstud korralikult palka!

Eskola põrutab aga vastu, et raha oli antud teemal kõige väiksem nüanss ja Kairit on lihtsalt uhkeks läinud. «Rahaline probleem oli tegelikult väga väike kogu selles loos. Korraldajad pakkusid eelmisel nädalal, et tasuvad talle summa, kuid Kairit ei tulnud siiski kohale ning palus, et kohapeal oleks informatsioon sellest, et Kairit ei esine Keila üritusel,» seletab Kairit Tuhkaneni endine esindaja Meelis Eskola.

Eskola: Kairit tegutses hetkeemotsiooni ajel

Miks siis Kairit rahale järele ei läinud? «Ei tea, miks ta järele ei tulnud, mõnikord on inimesel suur uhkus ja oleksime pidanud ise tema juurde minema ja tasuma oma võla. Kahjuks olime piisavalt kaugel, et seda teha ja siinkohal võib ka ennast süüdistada, kuigi arvestades artistide elu ja nende tööd, võinuks Kairit esinemised lõpuni teha – polnud ju esimene kord koostööd teha,» on mees nõutu.

Eskola sõnul saab ta artistist täiesti aru, et ka temal on vaja arveid maksta ja eluga toime tulla nagu teisedki inimesed. Küll aga peab tänases Eestis arvestama sellega, et igale kontserdile ei tule niinimetatud täismaja rahvast. «Kairit teadis, et saab iga esinemise järel oma summa kätte. Nii kahjuks ei läinud, sest osas kohtades tuli üritus peaaegu nulli ning osas kohtades jälle tuli rahvast rohkem ning seepärast sai tasutud osale artistidele hiljem. Arvestasime sellega, et Kairit kui «oma artist» kannatab selle välja – tegu ju oma artistide promomisega ja albumite reklaamimisega,» lootis Eskola Kairiti mõistvale suhtumisele.

Tuhkanen teatab aga kindlameelselt, et «Suvehitt 2010» neljal viimasel kontserdil teda esinemas kahjuks ei näe. «Kuigi oleksin väga soovinud esineda, pean siiski ärilises mõttes enda huve kaitsma. Minu tuuri katkestamise põhjuseks on korraldaja võimetus pidada kinni rahalistest kokkulepetest.» Ja lisab, et kindlasti ei lõpeta ta tegevust artistina ja tema tegemistel saab silma peal hoida Facebook.ee kontol.

Meelis Eskola tunnistab, et sel aastal on eriti keeruline korraldada popüritusi, sest rahval on raha vähe ja meelelahutuse peale kulutatakse aina vähem ja vähem. Siit tekkisid ka rahalised raskused, mis Kairiti ja Meelise vahel arusaamatusi tekitasid. «Kindlasti arvestas Kairit iganädalase palgaga ning kui ta seda ei saanud, siis kadus tema silmist meie eelnev väga hea koostöö ja mõeldes vaid hetkele, arvas ta, et ju siis on kergem ennast ise esindada, et edaspidi ei tekiks samasuguseid probleeme,» oletab Eskola ja ütleb, et teiste esinejatega probleeme ei olnud, kuna nad said aru, et isegi kõige halvemal juhul tuleb heategevuslik kontsert lõpuni teha.

Seisis Kairiti heaolu eest

Kairiti ja Meelise koostöö kestis üle aasta ja selle aja sees on Meelis enda sõnul andnud kõik, et Kairiti heaolu eest seista. «Jõudsin tegelikult paar remiksi teha, paar lugu ja sebida kõik õigused tema albumile «Kapriis», koos abilistega. Jõudsin teha ka muusikavideo, promoda tema lugusid ja käisin peaaegu alati temaga esinemistel kaasas. Ma olen alati arvanud temast ainult head ja ma tean, et ta saab ise kõigega hakkama – ta on tubli ja ma ei arva, et pärast seda väikest probleemi me kunagi koostööd ei tee,» loodab ta siiski Kairitiga veel kunagi ühist leiba teenida.

Eskola sõnul ei jää Kairiti lahkumise pärast tuuriprogrammist siiski midagi tegemata: «Kairit oli üks soojendajatest, keda palusin tuurile kaasata, sest tuuril on alati hea oma artiste promoda ja näidata. Peaartist ja kogu ülesehitus on siiski Koit Toome peale tehtud ja promotud kui tema tuuri. Teised artistid teevad oma programmi nüüd pikemaks ja pakuvad ka vanemaid hitte.»

Meelis Eskola ja Kairit Tuhkaneni koostöö vili

Meelis Eskola ja Club Vision on Kairit Tuhkaneniga koostööd teinud alates märtsist 2009 ja kuni tuurini «Suvehitt 2010» sujus nende koostöö vigadeta. 2010. aastal ilmus Kairitil album «Kapriis» ja Eskola organiseeris artistile kõik plaadiga seonduvad õigused. Juunis ilmus Kairiti suvehitt «Kuum suvi». Eskola on Kairitile valmistanud kolm edukat klubihitti.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee