Eesti uudised

Tormiööl kaotas elu mitme auto alla jäänud andekas lavakunstnik (68)

Agnes Kuus, 11. august 2010, 07:02
KATKENUD ELU: Mihkel Ehala jõudis kunstnikuna kaasa lüüa kümnetes Eesti parimate lavastajate etendustes Tallinna Linnateatris, Ugalas, Endlas ja Rakvere teatris.  ELMO RIIG (SAKALA)
Pühapäevaõhtune lakooniline politseiraport teatas, et Tartumaal sõitis teel lebavast mehest üle kaks autot. Hiljem Tartu ülikooli kliinikumis surnud meheks oli noor andekas lavakunstnik Mihkel Ehala.

Pühapäeva hilisõhtul kõndis Mihkel Ehala Tõrvandi–Roiu–Uniküla teel. Nagu suurem osa Eestist, oli ka seal taevas kaetud kõuepilvedega, tumedat taevast valgustasid heledad välgusähvatused. Hoolimata vihmasajust oli õhk siiski mõnusalt soe.

Kell oli paar minutit üksteist läbi, kui politsei sai teate, et Tõrvandi–Roiu–Uniküla tee 2. kilomeetril on kaks autot teel lamavast mehest üle sõitnud. Kiirabi viis mehe Tartu ülikooli kliinikumi erakorralise meditsiini osakonda, kus ta paraku saadud vigastustesse suri. Veel esmaspäeva keskpäeval oli hukkunu politsei jaoks nimetu.

Õhtuks oli aga sõpradele teada, et autode alla oli jäänud lavakunstnik Mihkel Ehala.

Vaid 32aastase kunstniku loometee oli märkimisväärne. Tema viimaseks tööks jäi lavaseade A. H. Tammsaare majamuuseumis etenduvas "Vargamäe varjus".

30. juulil esietendunud "Vargamäe varjus" läks täissaalile ka Ehala viimasel elupäeval.

Teatrirahvas on juhtunust šokis

"Raske on midagi öelda. Ega see midagi muuda, kui teaksime, kuidas kõik juhtus. Tulemus on teada ja sellega peame nüüd leppima," ohkab pool aastat Mihkliga koostööd teinud "Vargamäe varjus" lavastaja Urmas Lennuk.

Põhjust, miks ta oma tükile valis lavakunstnikuks just Mihkli, Lennuk pikalt otsima ei pea. "Ta oli huvitav looja ja inimene, ja mis peamine, oli hämmastav, et ta ei teinud oma tööd raha pärast. See andis talle vabaduse," iseloomustab Lennuk. Viimastel nädalatel peaaegu iga päev Mihkel Ehalaga koos olnud Lennuki sõnul oli Mihkli loomuses olla protsessis osaline kuni lõpuni. "Ta oli kõikidel etendustel kohal ja kui vaja, siis seadis ise lava paika, mitte ei jäänud lavatöölist ootama," sõnas Lennuk. Kuidas ootamatult katkenud eluteega Mihklit mälestada, peavad Lennuki sõnul nad trupiga veel otsustama, kui esialgne šokk järele on andnud.

Ta ei tea, kuidas hea kolleeg õhtusel ajal auto ette jäi. Tuttavate seas levib info, et Ehala oli koos sõbraga koduteel, kuid sõber kiirendas vihma kartes sammu ja Mihkel jäi temast maha.

Süüdlase selgitab uurimine

Politsei on õnnetuse võimalikest põhjustest rääkides napisõnaline. "Praegu saame vaid hukkunu isikut kinnitada," sõnas Lõuna prefektuuri kõne-isik Kristina Kostina.

Kuna avarii lõppes inimese surmaga, alustas politsei Lõuna prefektuuri avariiteenistus komissar Hillar Leeti sõnul juhtunu asjaolude väljaselgitamiseks kriminaalmenetlust. "Uurimine on veel algstaadiumil, seepärast ei lükka ümber ega kinnita ühtki versiooni," ütles Leet.

Praegu on teada vaid see, et sündmuskohal oli kaks autojuhti, kes väidetavalt sõitsid üle teel lebavast mehest – Subaru Foresteri roolis 19aastane Kristjan ja Audi 80 juht, 28aastane Eva.

Naine kirjutas Õhtulehe netikommentaarides, et ta ei ole kindel, et sõitis inimesest üle. Tema auto rataste alla võis jääda vaid teel olnud jalanõu.

"Enne meid kahte oli üks vanem mees juba seal. Peatus ta sellepärast, et inimene oli maas. Nii et ta oli enne alla aetud ja sinna jäetud," väidab Eva.

Politsei pressiesindaja Kristina Kostina sõnul saadeti surnukeha ekspertiisi, mis annab vastuse paljudele praegu õhus rippuvatele küsimustele. Muu hulgas saab teada, kas hukkunu oli purjus või mitte.

Õnnetuspaigale kiirabi kutsunud kahe sõiduki juhte ootab politsei ülekuulamisele. Nad olid selleks ajaks, kui avariigrupp sündmuskohale jõudis, juba lahkunud.

Samuti palub politsei võtta ühendust telefonidel 730 8814 või 110 ka teistel tunnistajatel, kes võisid liiklusõnnetust pealt näha.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee