Eesti uudised

Elmari raadiohääl langes varaste küüsi (20)

EVE HEINLA, 5. august 2010, 07:00
VARGUSE OHVER: Raadiohääl Lauri Hermann tegi parasjagu otse-eetris «Soovisaadet», kui varas Elmari toimetusest tema asjadega nelja tuule poole pühkis. Foto: ALDO LUUD
"Inimesed, jumala eest, hoidke oma asjadel pidevalt silma peal! Vargad tegutsevad igal pool ja ka kõige uskumatumates kohtades," hoiatab Elmari raadiohääl Lauri Hermann, kes jäi eetris olles ilma nii rahast, dokumentidest kui ka võtmetest.

Esmaspäeva õhtu jääb Elmari raadio toimetajale Lauri Hermannile kauaks mällu. "Loomulikult on meil toimetuse uks reeglina kogu aeg kinni. Asume Tartu ühes büroohoones ja ega meie stuudioni lihtne tulla pole – mitu ust on vahel," selgitab Hermann.

"Hakkasin parasjagu lõpetama "Soovisaadet". Kolleegid läksid välja, teades, et ma kümne minuti pärast lõpetan, kell 19 – ja jätsidki korraks ukse lukust lahti. Selle imelühikese aja jooksul olidki kõik mu asjad varastatud. Tõenäoliselt keegi just passiski parajat momenti, et haarata spordikott koos mu maise varaga kaasa."

Hermann, kes pole juhtunust siiani toibunud, usub, et ehk varas jälgis raadiotöötajate käitumist pikematki aega ja teadis täpselt, millal inimesed töölt lahkuvad.

"Õudne mõelda, et sa teed ise rahulikult saadet ja samas paari meetri kaugusel astub keegi sisse ja lahkub su asjadega!" kurdab Hermann.

Tsikkel käekõrval koju

Samal teemal

Armastatud raadiohääl jäi ilma kõigist kaasasolnud isiklikest asjadest – spordikotist, võtmetest ja juhiloast, samuti pangakaartidest ja 1000 krooni ringis sularahast.

Kuna varastati ka mootorrattavõti, siis oli varguseohvriks sattunud õnnetu ja ähmi täis mees sunnitud ratta käekõrval koju lükkama.

"Ma ei riskinud tsiklit enam sinna jätta – vargal oli ju võti, võinuks rattagi öösel ära viia! Nii ma paar tundi oma rasket kaherattalist koju kindlasse kohta lükkasingi, päris hea trenn oli. Ei tahagi mõelda, milline hirmus asjaajamine mind veel ees ootab, lisaks pidin kõik lukud ära vahetama, sest kunagi ei tea ju, millal vargad võivad sulle koju tulla varastatud võtmetega."

Raadio Elmarile kuuluvat tehnikat varas raadiostuudiost kaasa rabada ei jõudnud.

Hermann kirjutas politseile avalduse ja teeb ka ise jõudumööda detektiivitööd. Nii on ta pärast raadios avaldatud teateid saanud tänu tähelepanelikele tartlastele tagasi osa varastatud dokumentidest.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee