2
fotot
ENNUSTAS: Nastja teab, et see on aasta, mis jääb paljudele meelde. (Marianne Loorents)

Edgar Egipte ehk ennustaja Edgar on mees, kes varemgi tulevikuks õudu ja hävingut lubanud, kuid enda sõnul Poola juhtide lennukatastroofi ja Islandi vulkaanipurset õigesti ette näinud. Nüüd kardab ta suuri pahandusi augustis. Kogu kuud näeb ta süsitumedates värvides.

Ennustaja Edgar: hädad tabavad kõrgeid riigiametnikke!

Siiski kahtleb ta esialgu, kas kõigest ikka saab rääkida.

"Need on väga ohtlikud asjad, sellest võib paksu pahandust tulla. Need puudutavad kõrgeid riigiametnikke."

"Matuselaine on Eestis tulemas."

Kui muidu nimetab ta täiesti konkreetse ajavahemiku, mis kõige ohtlikum – 12. augustist 26. oktoobrini –, siis on üks nägemus, mille kohta täpsemat aega ta öelda ei taha: "Matuselaine on Eestis tulemas, aga ma ei tohi öelda, millal." Ja vähe sellest, Eestis kukub ka lennuk alla. Edgar toonitab, et tulemas on väga raske aeg: "August on halvim kuu, sest kõik sisemised asjad, nagu inimese bioväljad ja närvisüsteem – planeedid mõjutavad neid. Inimesed muutuvad agressiivseks."

"Muidugi – inimesed hakkavad naerma ja keegi ei usu mind alguses," on Edgar varem öelnud.

Kui teistelt nõidadelt ja pendlimeestelt pärisime, siis tuli välja, et ega kolleegid ka Edgarit eriti usu.

Muutused Venemaal?

Hannes Vanaküla ehk maag Hannes kahtlustab küll, et Venemaal võib midagi juhtuda. "Võib tekkida mingeid muutusi. Planeedil on erinevad energeetikaosad ja Vene riik baseerub sellel energiaosal, mis muutub, ja siis tekib ka seal muutus."

Ta seletab, et planeet kui elav organism ikka muutub ning järjekordne muutusetsükkel on peale hakanud. "Nii palju, kui mina kui nõid näen, on planeedil 12 põhiparameetrit ja üks parameeter on muutunud."

Kuid üldiselt usub maag pigem helgemasse tulevikku. "Ma olen ise ka näinud, et siin suve lõpu poole nagu midagi toimub, aga ma ei liigitaks teda halvaks. Võib väga hea muutus ka tekkida."

Nõid Nastja: ei midagi hullu!

Nõid Nastja lähipäevadeks ega suvelõpuks midagi drastilist ei näe. "Ma ju ütlesin juba aasta alguses, et aasta on üsna eriline ja see on rekordite aasta ja me oleme juba näinud, et lund oli rohkem ja palav on. See on paljude inimeste jaoks aasta, mis jääb meelde."

Möla ei tasu kuulata

"Las nad pulavad edasi," on Ille Lepasepa kommentaar oma kolleegi ennustustele. "Tuleb ennast rohkem usaldada, mitte teiste pikka möla."

Tema meelest peab inimene ikka sellele mõtlema, et tal oleks olemas toidutagavara rohkem kui üheks päevaks, vesi ja medikamendid. Kuid ei ole tarvis karta mingit äraseletamatut ja äkilist ohtu. Aga kui keegi mingist nägemusest juba hakkab rääkima, peaks ta sellega ka lõpuni minema: "Kui nendel on see teadmine enda sees, et nad niimoodi väljendavad, las nad siis väljendavad täielikult või ärgu väljendagu üldse."

Kes usub nõida ja miks?

Pool Eestit usub nende võimetesse, on väitnud Kanal 2 "Selgeltnägijate tuleproovi" tegijad – järelikult on neil turgu, teevad telemehed järelduse.

EMORi omaaegne küsitlus näitas samuti, et Eesti elanikud on altid uskuma kõikvõimalikke jõudusid ja energiaid. 54% Eesti elanikest usub mingisuguse vaimu või elujõu olemasolu, väidab Eurobaromeeter.

Kuid musta tuleviku uurimise asemel kipuvad inimesed nõidade juurde pigem siiski armuelu murede või tervisehädadega, on nõiad ise tunnistanud.

Tervis on väärt vara, tunnistavad kõik. Kuid imetervenemine võib olla võimalik vaid väga haruldastel juhtudel, vastavad arstid küsimusele, kas tõesti õppimata maagid neist paremini raviga hakkama saavad.

See peab inimese enda ääretu tahtejõud ja usk olema, mis mõnel valitud juhul haigusest üle käib.

Kuid tagasi masu ja kitsikuse juurde, mis inimesi ehk tõesti nõidade ennustusi uskuma paneb! Teadlased selgitavad: see on ekstrasensside peen psühholoogiavõime tabada silmaga peaaegu nähtamatute märkide järgi ära, mida me soovime, ja kaardimoor oskab selle kohe oma ütlemisteks tõlgendada.

"Inimesed ei vaja mitte tõde, vaid lohutust," see on põlatud akadeemik Naani küüniline selgitus, milles siiski omajagu tarkust.

Kuid ei oska ka teadlased öelda, miks just nüüd, kui ümberringi raskust küllaga, veel maailmalõpu ja kaose ennustused paljudele ära kuluvad.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis