Eesti uudised

Eestlased on õnnetumad kui leedulased  (32)

Kaarel Tigas , 17. juuli 2010 09:00
Eestlaste koht õnneedetabeli teises pooles on professor Marju Lauristini hinnangul seotud majandusliku olelusvõitluse ja vaimuelu vähese väärtustamisega.

Eesti on maailma riikide õnne-edetabelis 90. kohal. Eluga on meil rahul vaid 17 protsenti inimestest. Nii selgub aastatel 2005–2009 155 riigis korraldatud uuringust, mille ajal küsitleti tuhandeid inimesi, kirjutas forbes.com.

Mis aga eestlastele vast eriti valus, on Leedu 63. koht kaheksa protsenti suurema õnnenäitajaga kui meil.

Lohutuseks – lätlased jagavad 110.–115. kohta Iraagi, Namiibia, Angola ja Armeeniaga. Kõige õnnetum Euroopa riik on Bulgaaria, tabeli lõpetab aga Togo kuningriik.

«Eestis on väga suured rahvastikurühmad, kellel on pidevalt madalam rahulolu tase,» ütleb Tartu Ülikooli professor Marju Lauristin. Ta toob välja ääremaadel elavad inimesed, töötud ja kõrge rahulolematuse muukeelse elanikkonna seas.

Sotsiaalse turvatunde tõstmine pole Lauristini hinnangul Eestis siiani prioriteediks olnud: «Inimesed küll kuulevad, et majandusel läheb väga hästi, kuid nende elus midagi ei muutu,» nendib ta.

Võrreldes Leeduga, on meie inimesed hõivatud majandusliku olelusvõitlusega, leedulaste väärtushinnangud seostuvad pigem vaimu- ja hingeteemaga, mis on tihti seotud religiooniga, leiab Lauristin.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee