Uudised

Majanduspolitsei algatas Harju politsei vastu kriminaalasja  

13. märts 1997, 00:00

Politseiameti majanduspolitsei algatas kriminaalasja Harju prefektuuris toime pandud kuritarvituste kohta, mis on seotud kaks aastat tagasi riigile suurt kahju toonud autooksjoniga.

Riigikontrolli kinnitusel tekitas Harju politsei 1995. aastal riigile autooksjoniga kahju vähemalt 442 200 krooni ja prefektuuri töötajad ning juhtkond said oksjonil ebaseaduslikke soodustusi.

"Algatatud kriminaalasjas huvitab meid eelkõige autode müük," kinnitas politseiameti majanduspolitsei ülem Veljo Aleksandrov Sõnumilehele. Tema sõnul algatati kriminaalasi Harju politseis toimunud kuritarvituste kohta.

Aleksandrov ütles Sõnumilehele, et seni pole ei Harju prefekti Ants Tsugarti ega ühegi teise tema alluva vastu süüdistust esitatud. "Seda ei saa välistada uurimise lõppedes," nentis ta. "Kuigi autode otsese müügiga tegeles üks teine inimene."

Riigikontrolli andmeil müüdi kahe aasta eest toimunud oksjonil 69 masinat maha alghinnaga. Nii näiteks omandas Harju abiprefekt Madis Niinemets sealt 118 krooni eest kümne aasta vanuse KAMAZ-i ja sama summa eest veel ka haagise. Oksjonikomisjoni liige Aare Siir sai 236 krooni eest 11 aasta vanuse veoauto GAZ omanikuks, märgib riigikontroll.

Harju prefekt Ants Tsugart ei tea, kuhu kadus raha, mis ostjad tegelikult maksid. Riigikontrolli kinnitusel ei läinud aga enampakkumise osavõtumaksud ja osa vara müügi hinnast mitte prefektuuri, vaid oksjonit läbi viinud erafirma arvele. Kuna prefektuur ei kontrollinud enampakkumise läbi viinud firmat, kasutas too selle ära, müües transpordivahendeid tegelikult kallimalt. Nii tuvastasid riigikontrolörid pistelise kontrolli käigus, et see aktsiaselts lõikas näiteks seitsme sõiduki müügist vaheltkasu üle 400 000 krooni, rääkis peakontrolör.

Ants Tsugarti väitel ei saanud riik ja politsei autosid müües kahju. "Politsei sai oma raha kätte," on Tsugart BNS-ile kinnitanud. Samas pole ta osanud öelda, kuidas oli võimalik, et abiprefekt sai osta masinaid imeodavalt.

Harju prefekt Ants Tsugart on väitnud, et enamik müüdud autosid oli vanaraud. Riigikontrolli väitel oleks aga riik rohkem raha saanud, kui autod oleks vanarauaks müüdud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee