Eesti uudised

Kerli Kõivu isa ähvardab naise peksmise pärast vangla  (33)

Arvo Uustalu , 30. juuni 2010, 07:02
ISAST EI RÄÄGI: Lauljatar Kerli Kõiv pole intervjuudes tahtnud isa kohta sõnagi öelda.  MARIANNE LOORENTS
Lauljatar Kerli Kõivu isa Toivot ähvardab elukaaslasele rusikatega kallale mineku pärast karistusena trahv või koguni kolmeaastane vangistus. Elva elanikud on juhtunust rabatud, kuid kinnitavad, et ilmselt on süüdi viin. Purjuspäi ei suutvat mees ennast valitseda.

Elva linnavolikogu esimees Leelo Suidt ja tema elukaaslane Toivo Kõiv läksid 9. mail raginaga riidu. Sõnadest ei jätkunud, käiku lasti rusikad. Politsei ja prokuratuuri kinnitusel on Kõivu suhtes algatatud kriminaaluurimine karistusseadustiku paragrahvi alusel, mis käsitleb teise inimese tervise kahjustamist, peksmist või valu tekitanud muud kehalist väärkohtlemist.

Kakluse osalised: «Ei kommenteeri!»

Prokuratuurist öeldakse, et iseenesest pole elukaaslaste räiges tülis midagi erilist. Kuid teade sellest riiust pani linnakese kihama. Seda enam, et vägivallatseja on laulukuulsuse Kerli Kõivu isa ja kannatajaks Elva kultuurikeskuse Sinilind direktor ning tagatipuks linna volikogu esimees Leelo Suidt.

Mahedahäälne Toivo Kõiv on kõneldes äärmiselt viisakas, kuid juhtunut kommenteerima ei soostu. Ka ei vasta ta küsimusele, kas käed lasti käiku ägedushoos. Lühikese jutuajamise taustal kostab saekaatri müra. Märkimisväärne, et praegu Ühendriikides elav 23aastane Kerli Kõiv on intervjuudes alati kõnelnud oma füsioterapeudist emast Piretist, aga isast mitte.

Kuuldes, et telefoni teises otsas on ajakirjanik, ütleb tüli teine osapool Leelo Suidt küsimust ära ootamata karmi häälega ja kindlalt: «Ma ei kommenteeri,» ning paneb toru hargile.

Viina ei kanna

Elva inimesed on volikogu esimehega seotud intsidendist enamasti kuulnud.

«Mina teadsin juhtunust juba poolteist kuud tagasi, kuid kuna ma ise kähmluse juures ei olnud, siis külajutte ka levitama ei hakka. Aga võib-olla ta tõesti ägestus,» ütleb südalinnas pingil istuv härrasmees. «Ehk oli Toivo purjus?» arutleb kõrval istuv mees.

Elva kaubanduskeskusse suunduv viiekümnendates aastates mees tõdeb, et tunneb nii Kõivu kui ka Suidti. «Ei taha halba rääkida, Leeloga olen klubikaaslane ja Toivo tõi mulle omal ajal Saksamaalt kasutatud autosid. Aga nii palju võin küll öelda, et Toivo viina ei kannata. Muidu mõistlik ja tore mees, aga eks ta ägedushoos seda tegi,» usub ta.

Päris külajutu tasemele jääb ühe vestluskaaslase ütlus, kes silma pilgutades vihjab paari vanusevahele. Nimelt on 45aastane Toivo Kõiv Tartu linnapea Urmas Kruuse klassi- ja eakaaslane, Suidt saab augustis aga 52.

Leelo Suidt lahkus Keskerakonnast

Leelo Suidt sai laiemalt tuntuks sellega, et astus Keskerakonnast välja, kuid jäi Elva volikogu esimeheks edasi.

Vastuseks Keskerakonna Tartumaa piirkonna otsusele lahkuda Elva koalitsioonist teatas Suidt resoluutselt, et tema ei ole otsusega nõus ning lahkub parteist. Ka ei nõustunud ta fraktsiooni seisukohtadega, et seoses veetorustiku ja kanalisatsioonitrasside rajamisega on Elva linna ülessongitud tänavad kohutavas olukorras ja vastutama peab linna juhtkond.

Keskerakonna nördinud peasekretär Priit Toobal nõudis kümmekond päeva tagasi, et partei ridadest lahkunud Suidt peaks loobuma ka volikogukohast. Toobali arutluse järgi sai Suidt ju volikokku mitte isikumandaadiga, vaid Keskerakonnale antud häältega.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee