Krimi

Literaat Boris Buracinschi surmas politseinike süüd ei leitud (5)

Toimetas Marge Sillaots, 17. juuni 2010, 18:03
Boris Buracinsch Erakogu
Politsei- ja piirivalveameti sisejuurdlus ei tuvastanud politseinikel süüd literaadi Boris Buracinschi surmas Ida politseijaoskonna arestikambris.

Põhja prefektuuri pressiesindaja Mihkel Loide ütles ERR Uudistele, et kuna juurdlus politseinike tegevuses õigusvastasust ei tuvastanud, siis juurdlus lõpetati. Pressiesindaja Aleksandra Solntseva sõnul tuvastas lahang, et mehe surma põhjustas lämbumine.

Kiirabi vaatas Buracinschi enne jaoskonda viimist üle ja leidis, et tervis lubab ta kainenema viia, ütles Põhja prefektuuri pressiesindaja Aleksandra Solntseva. Sama väitis ka Tallinna kiirabi ravijuht Katrin Koort – ülevaatusel ei täheldatud midagi ohtlikku. Kambris hakkas Buracinschil aga halb. Korrapidaja nägi, et ta on oksendanud. Valvur üritas meest toibutada ja kutsus kell 0.40 ka kiirabi. Arstid olid kohal 10 minutiga.

"Tema seisund halvenes aga kiiresti ja hingamine katkes. Kiirabi üritas meest elustada, paraku edutult," lausus Solntseva toona.

Buracinschi surma hakkas uurima politsei sisekontrollibüroo. Seda tehakse kõigi kambrisurmade puhul.

Suurema osa loomeajast Eestis töötanud literaat kolis siia 1990. aastal. Esmalt töötas ta Tartu Ülikoolis rumeenia keele õppejõuna, seejärel aga kuni siiani rahvusraamatukogu väliskirjandusosakonna vanemraamatukoguhoidjana. Veel oli ta näiteks KesKusi ja Eesti Ekspressi pikaaegne kaasautor.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee