Maailm

Maailma varivalitsus: ülimõjukatest tegelastest koosnev Bilderbergi grupp arutas euro päästmist?  

Aadu Hiietamm, 10. juuni 2010, 07:05
PROTEST: Meeleavaldaja protestib Sitgesis Bilderbergi grupi vastu, sest usub, et see tahab kehtestada uue maailmakorra. Foto: Reuters/Scanpix
Bilderbergi gruppi on ajakirjanduses sageli nimetatud maailma varivalitsuseks, mis aastakohtumistel langetab kaalukaid otsuseid. Äsja käis grupp koos Hispaanias Barcelona lähedal, kus alternatiivmeedia andmetel arutati Euroopa ühisraha euro nõrkust ja võimalikku sõda Iraaniga.

Bilderbergi grupi tegemisi ümbritseb salapära. Koos on käidud juba üle poole sajandi, kuid seda, mida aastakoosolekutel arutatakse, ei avalikustata. Niisugune saladusloor toidab ikka ja jälle vandenõuteoreetikuid, kelle sõnul otsustatakse just Bilderbergi grupi koosolekutel maailma arengu põhisuunad.

Üht-teist tilgub aga alati läbi ning alternatiivmeedias avaldatud andmetel osales tänavusel aastakoosolekul 3.–6. juunini Hispaanias Barcelona lähedal Sitgesi kuurordis Dolce luksushotellis 125 inimest. Nende turvalisust tagas 350 politseinikku, kelle ülesanne oli hoida ajakirjanikud ja avalikkus eemal.

Samal teemal

Neli Soome esindajat

Osalejate seas oli palju Euroopa ja Ameerika mõjukaid tegelasi: poliitikuid, äri- ja pangandusinimesi, sõjaväelasi ja meediajuhte.

Kohal olid näiteks Hispaania peaminister Jose Luis Rodriques Zapatero ja kuninganna Sofia, Hollandi kuninganna Beatrix, Austria liidupresident Heinz Fischer, Saksa panga (Deutsche Bank) juht Josef Ackermann, endine USA välisminister Henry Kissinger, Microsofti asutaja ja suuromanik Bill Gates, Rootsi välisminister Carl Bildt, Euroopa Komisjoni volinikud Joaquin Almunia ja Karel de Gucht, USA eriesindaja Afganistanis ja Pakistanis Richard C. Hoolbrooke, Taani endine peaminister Poul Nyrup Rasmussen ja paljud teised teada-tuntud inimesed.

Portaalis prisonplanet.com avaldatud nimekirja põhjal osales tänavusel koosolekul koguni neli Soome esindajat: rahandusminister Jyrki Katainen, Antti Blafield päevalehest Helsingin Sanomat ning ärimaailma esindajad Jorma Ollila ja Björn Wahlroos.

Bilderbergi grupi tegemisi jälgib juba aastaid agentuuri American Free Press ajakirjanik Jim Tucker, kelle sõnul otsustati äsjasel aastakoosolekul, et Euroopa ühisraha euro tuleb igal juhul kriisist päästa.

Nimelt tõmbaks euro läbikukkumine kriipsu Bilderbergi grupi kaugematele lootustele luua ühtne maailmavaluuta.

Tucker teab ka, et Bilderbergi grupi aastakoosolekul leidis toetust plaan rünnata Iraani. See mõte ei leidnud tema sõnul küll 100protsendilist toetust, kuid enamasti oldi selle poolt. Rünnaku ettekäändeks on lääneriikide kahtlus, et Iraan ehitab tuumaelektrijaamade varjus ka aatomipommi.

Iraan võeti sihikule

Iraani ründamine annab üleilmastajatele, keda Bilderbergi grupp esindab, võimaluse maailma avalikkuse tähelepanu kõrvale tõmmata ebaõnnestumistelt muudes valdkondades, samuti sõjast prisket kasumit teenida, usub Jim Tucker.

Kuna Bilderbergi grupp ise oma tegemisi ja aastakoosolekul arutatut ei avalda, siis jäävad Jim Tuckeri väited tema südametunnistusele.

Viimaste päevade arengud näitavad, et tal võib olla õigus. Nii kuulutas Saksa valitsus euro päästmiseks selle nädala algul välja jõulise kokkuhoiuprogrammi ja ÜRO Julgeolekunõukogu kehtestas Iraani vastu viimase hoiatusena senisest rangemad sanktsioonid.

Salapärane Bilderbergi grupp kogunes Hollandis 1954. aastal

Bilderbergi grupp (klubi) oli esimest korda koos 29.–31. maini 1954 Hollandis Oosterbeekis. Eesmärgiks oli viia süvenevate Atlandi-üleste pingete leevendamiseks kokku Euroopa ja USA juhtivad pead. Esimese kokkutuleku korraldasid ühinenud Euroopa idee edendaja filosoof ja kirjandusteadlane Josef Retinger, Hollandi prints Bernard, endine Belgia peaminister Paul van Zeeland ja Unileveri toonane juht Paul Rijkers. Kuna esimene kokkusaamine oli De Bilderbergi hotellis, siis selle järgi saigi grupp nime.

Alates 1954. aastast on aastakoosolekutelt läbi käinud üle 2500 inimese. Koosolekud peetakse range saladuskatte all ning enamasti Euroopa luksushotellides ja lossides, aeg-ajalt ka Põhja-Ameerikas.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee