Muusika

Lenna: mõni lugu sai linti köögis (13)

Rando Tooming, 5. juuni 2010, 09:00
 erakogu
Kevad on Lenna Kuurmaal (24) kulgenud helgelt. Äsja saabus ta koos oma uue bändiga esinemast Shanghai EXPOlt, seotus teatriga NO99 kogub tuure ning äsja ilmus tema esimene sooloplaat, mille osa lugusid võeti koos Vaiko Eplikuga linti lauljatari koduköögis.

Nädal enne plaadi ilmumist Eestis esitas Lenna koos bändiga justkui kontrolliks oma värsket materjali sadadele hiinlastele, kes ei saanud sõnagi aru, millest blond Euroopa neiu laulis.

Samal teemal

"Väga lahe oli. Valdavalt koosnes publik jah hiinlastest, kes meid väga soojalt vastu võtsid. Kõik teavad, et muusikal on suur jõud ja alati ei peagi sõnadest aru saama," ütleb ta. Eesti turismiettevõtjate valik mitme ansambli hulgast peeti pärast kontserte toimunud ühisel õhtusöögil õnnestunuks. Lisaks oma viimase plaadi muusikale laulis Lenna hiinlastele ka näiteid eesti regilaulust. "Shanghai kohta öeldakse, et see ei ole päris Hiina, aga väga massiivse mulje jättis. Üsna väsitav linn. Vaatamata sellele jäime väga rahule." Peale maailmanäituse sattus bänd kahel korral esinema ka bluusi- ja džässiklubides. Paradoksaalsel kombel on Lenna enda vingeim elamus EXPOl nähtutest soomlaste džässpunt Five Corners Quintet.

Lavakasse ei lähe

Lenna elu keerleb juba mõnda aega suurel määral näitlemise ja teatri NO99 ümber. Samuti sai ta hiljuti sarjas "Kelgukoerad" kapo uurija rolli. Kas temast kui lauljast on nüüd tõepoolest saamas ka tõsiseltvõetav näitleja?

"See kapo uurija roll ajab mind ennast küll vahel naerma, aga mulle endale pakub pinget, kui saan enda jaoks väheke imelikke karaktereid kehastada. Teatriga on nii, kuidas tuuled puhuvad ja saatus mängib. See on nii põnev ka! NO99ga on kontakt loodud ja ma teen hea meelega kaasa, kui mulle taas osi pakutakse," räägib Lenna õhinal, kinnitades, et nii film, teater kui ka seriaalis mängimine sobivad talle võrdselt. "Tahaksin neid kõiki teha. Jube palju, mida tahta, eks ole," puhkeb ta naerma.

Sellegipoolest pole lauljanna kordagi mõelnud professionaalse näitlejahariduse omandamisele. Lenna raputab selle mõtte peale ägedalt pead. "Eestis on võtta palju näiteid inimestest, kes pole lavakunstikooli lõpetanud, ent on armastatud näitlejad. Minu jaoks on see ammu selge, et paber üksi – ükskõik mis valdkonnas – ei anna sulle midagi, kui sa ei pinguta," lausub ta. Näitlemiseks tarvilikku tehnikat õpib Lenna noore alustava näitlejana proovide käigus. "Kui on annet, potentsiaali ja head juhendajad, saab hakkama. Juhendajad on mul olnud väga head!"

Plaat Eplikuga kahekesi

Lenna äsja poelettidele jõudnud album on tegelikult tehtud ilma bändita, ainult Vaiko Eplikuga kahekesi. Viimane kirjutas muusika, mängis sisse kõik instrumendid ja pani produtsendina paika kõlavärvid. Alguses prooviti ja katsetati, kas kaks väljakujunenud loov-isiksust üldse saavad teineteise muusikalistest pürgimustest aru. "Kõik toimis. Mõni lugu oli Vaikol juba olemas, aga osa on ka spetsiaalselt mulle kirjutatud. Eks ta on üsna valiv, kellega koostööd teeb ja seega olen õnnega koos," on Lenna rahul.

Plaati tehti vaikselt ja rahulikult kaheksa kuu jooksul. Lindistati nii Lenna koduköögis, koos Siim Mäesaluga Sonicmedia stuudios kui ka Vaiko kodustuudios. Lenna on plaadiga ilmselgelt nii rahul, kui üldse olla saab.

"Kunagi tulevikus võin ma küll õhata ja julgelt ilma häbita öelda: see on minu esimene plaat," löövad ta silmad oma värskest lapsukesest kõneldes särama.

Palaga "Rapunzel" "Eesti laulu" konkursil teiseks jäänud Lenna vaatas EXPOl olles ka Eurovisioni lauluvõistluse poolfinaali, kus esines Malcolm Lincoln. "Ausalt öeldes valdas mind konkurssi vaadates kahjutunne, sest see oli päris kohutav, mis sealt kostus. Meid esindas õnneks hea lugu ja ei maksa tulemuse pärast kurvastada," välgutab ta silmi. On ilmne, et Vanilla Ninjaga omal ajal Eurovisionil Šveitsi esindanud Lenna tõepoolest teab, millest räägib.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee