Eesti uudised

Rohelistest minema saadetud "reeturid" kohtusse ei pöördu (1)

Toimetas Karoliina Vasli, 19. mai 2010 10:59
Marek Strandberg ütles, et juhatus arvas aukohtu ettepanekul erakonnast välja inimesed, kes kahjustasid viimastel nädalatel sihikindlalt erakonna mainet. Foto: Arno Saar
Eestimaa Roheliste juhatus heitis erakonnast välja 20 siseopositsiooni kuulunud inimest, nende seas ka endise esimese eestkõneleja Peeter Jalaka ja mitu juhatuse liiget.

Marek Strandberg ütles Kuku raadiole, et juhatus arvas aukohtu ettepanekul erakonnast välja inimesed, kes kahjustasid viimastel nädalatel sihikindlalt erakonna mainet.

Erakonnast välja heidetud Tanel Tammet ütles, et otsus ei tulnud üllatusena. Tema sõnul oli selge, et püütakse vabaneda inimestest, kes eelmise aasta novembris roheliste etteotsa valiti ja Strandbergi mahitusel sealt kõrvaldati, sest peagi toimuval üldkogul valitaks need inimesed tagasi juhatusse.

Kuigi Tammeti sõnul polnud liikmete väljaviskamine seaduslik, ei taheta kohtusse pöörduda. Ta lisas, et see tegevus oleks absurdne. Küll aga tahetakse kokku kutsuda erakorraline üldkogu. Ta avaldas arvamust, et kolmveerand erakonna liikmetest pole rahul praegu parteis toimuvaga.

Samal teemal

18.05.2010
Roheliste sisesõda: eelmise juhatuse liikmed visati erakonnast välja

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee