Muusika

Noortebänd 2010 võitja X-Panda: "See ei ole kohale jõudnud meile!" (1)

Maria Karumets, 14. mai 2010, 16:21
RASKE TÖÖ TULEMUS: Noortebänd 2010 võitja X-Panda ei suutnud neljapäeva õhtul pärast finaali uskuda, et just nemad mõõduvõtu kinni panid. Hanna Lehari
"See ei ole kohale jõudnud meile! Raske töö on selja taga! Viimased 10 minutit saalis olid pingelised, aga vedas meil!" rõõmustasid neljapäeva õhtul Rock Cafés kohe pärast Noortebänd 2010 tiitli kättesaamist Tartu bändi X-Panda liikmed.

"Vist sai harjutatud ka natukene, aga tegelikult me lootsime loomulikult võitu ja tegime selle nimel ka kõvasti tööd. Ma arvan, et tegime hästi ja meie esitusega laval võib rahule jääda," muljetas Noortebänd 2010 võitja X-Panda klahvpillimees Kaarel Tamra. Basskitarrist Tamar Nugis lisas veel, et nüüd lähevad nad tagasi oma keldrisse lugusid tegema, et saaks kohe varsti uute lugudega välja tulla ja inimesi šokeerida. "Homme on jälle kontsert ja ülehomme ka...kontsert kontserdi otsa," märkis Tamar. Bändiliikmed lubavad tulevikuks suuri tegusid. "Instrumentaalmuusika on tõusuteel - kurat, see on hea!" hõikasid nad üheskoos.

Samal teemal

Kaarel rääkis, et X-Panda on tegutsenud aasta jagu, kuid liikmed ise on muusikaga tegelenud rohkem kui kümme aastat. Koosseisu kuuluvad veel kitarrimees Risto Virkhausen ja trummar Karl-Juhan Laanesaar. Meeskond õpib Heino Elleri nimelises muusikakoolis.

Žüriiliige Ahto-Lembit Lehtmets tunnistas, et instrumentaalbänd X-Panda lõi žüriiliikmed suisa jalust maha ja bändi tase oli väga hea.

Noortebänd 2010 finaalis võistlesid üheksa bändi: Oak Tree, The Brackets, X-Panda, Animal Drama, Embrö, Rising Sun, Merwis, Our Story ja  Square Face. Teise koha sai Merwis, kolmanda Oak Tree. Raadio 2 lemmiku tiitli sai Animal Drama, Redeye Studios lemmik oli Embrö. Tallinn Treff festivalile esinema pääses X-Panda ning Summer 2010 pealavale saab Animal Drama.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee