RONGIÜHENDUS PAREMAKS: Edelaraudtee tahab sel suvel avada Sindi lähedal Pulli rongipeatuse. Foto: Teet Malsroos
Urmas Kaldmaa 10. mai 2010 07:00
Edelaraudtee tahab suve lõpul avada Pulli rongipeatuse, mis teeb rongiühenduse paremini kättesaadavaks Sindi linna ja selle ümbruse elanikele.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi kõneisiku Rasmus Ruuda andmeil on plaanis rajada 150 meetri pikkune kõigile standarditele vastav ooteplatvorm ja reisijate paviljon. Peatus tuleb Eesti vanima asulakohana tuntud Pulli küla maale ligikaudu poolteise kilomeetri kaugusele Sindi linna piirist.

Sindi abilinnapea Marko Šorini sõnul tuleb talle majandusministeeriumi ja Edelaraudtee kava üllatusena, kuid oleks igati loogiline, kui rongipeatusse viiks ka mõni buss. Sindist läks omal ajal läbi kitsarööpmeline raudtee ja oli ka raudteejaam, kuid pärast laiarööpmelise raudtee rajamist pole 4300 elanikuga linnal ligikaudu 40 aastat rongiühendust olnud. Nii bussi kui ka rongiga on saanud Tallinna sõita Pärnu kaudu. Koos Pulli rongipeatuse valmimisega suletakse reisijate vähesuse tõttu Tammiste peatus. Juba mai lõpul ei peatu rong samal põhjusel Kõnnul. Kuigi esialgu Lelle–Pärnu raudteelõigul rohkem peatusi plaanis sulgeda ei ole, jääb selline oht ikkagi õhku, sest sõitjaid on väga vähe. 2009. aastal sõitis Lelle-Pärnu liinil rongiga ligikaudu 120 000 inimest. Praegu sõidab rong kaks korda päevas Pärnust Tallinna ja tagasi.