Eesti uudised

"Pealtnägija" lahendas Häädemeeste UFO-müsteeriumi (19)

Toimetas Karoliina Vasli, 5. mai 2010 20:57
Igor Volke kinnitas, et UFO kui sellist õppejõu piltidel kindlasti pole.Foto: TEET MALSROOS
Tartu Ülikooli anatoomia õppejõud Ivo Kolts kinnitas veendunult, et on saanud videolindile ehtsa tõestuse maavälise elu kohta. Mehe entusiasimi lükkas aga ümber ufoloog Igor Volke. Lõpuks selgus, et õppejõud pildistas vaid mööduvate laevade tulesid.

ETV "Pealtnägijas" näidati, et meditsiinidoktor on püstitanud Häädemeestele Liivi lahe äärde valveposti, kus ta öösiti Kihnu saare kohal sillerdavat tundmatut objekti jahib.

Kõik sai alguse umbes kuu aega tagasi, kui Kolts mere kohal veidrat ja seletamatut valgusvihku nägi. Kuna värvilisi tulukesi oli reas palju, siis ei meenutanud see sugugi mõne möödasõitva laeva ahtri- või vööritulesid.

"Tundub, et nad on pilvedes. Signaliseerimine kaob, kui pilved liiguvad ja siis äkitselt ilmuvad pilvevarjust jälle välja," ütles ta.

"Pealtnägija" ise oli ka ühel õhtul Koltsiga tulnukaid jahtimas, kuid ei nähtud midagi. Koltsi pildid viidi ekspertide ette. Seal küll tunnistati, et need on salapärased, kuid sellega asi piirdub. Ufoloog Igor Volke: "Kindlasti ei ole tegu UFOga."

Ta lisas, et pildid on tehtud väga kehva kvaliteediga. "Samuti on materjali liiga vähe."

Astronoom ja ettevõtja Raivo Hein aga tõmbas pilte nähes Koltsi teooriatele kohe vee peale ja lisas, et ufodest pole haisugi, need on suvalised tuled, mis jäädvustatud.

Tõde aga peitub ilmselt selles, et Pärnu sadamast sõidavad välja paljud laevad, mis mööduvad ka Kihnu saare lähistelt. Viimasel ajal on olnud tihedam liiklus. Ja just neil päevadel, mil Kolts tuled jäädvustas, liikles eriti palju laevu.

Mängus võib olla ka atmosfääri optiline nähtus, mis tekitas miraaži - tuled võisid tõesti pisut teistsugused tunduda.