Eesti uudised

Iiris Vesik kirjutas lõpukirjandis religioonist (23)

Katharina Toomemets, 24. aprill 2010 22:42
Iiris Vesik kirjandit kirjutamas.Foto: Arno Saar
Täna lõpukirjandit kirjutanud abiturientide hulgas oli ka laulja Iiris Vesik, kes kirjutas religioonist. Tema arvates läks tal kirjandi kirjutamine täitsa normaalselt ning eksamiruumis veetis ta aega peaaegu kuus tundi.

Teemaks valis Iiris „Kõik elavad ühe taeva all, aga silmapiir on erinev". „Seepärast, et selle teemaga tuli mul kohe hästi palju seoseid," põhjendab Iiris teemavalikut ning räägib, et kirjutas religioonist. „Sellest, kuidas erinevate religioonide vahel võib lahkhelisid tekkida. Kokkuvõttes see, et kõik inimesed püüdlevad tegelikult ühe asja poole, lihtsalt erinevad religioonid on erinevad viisid seda saavutada."

Ise arvab Iiris, et alla 60 punkti ta saada ei tohiks.

„Mul tuleb korraga hästi palju mõtteid ja siis läheb mul aega, et neid korrastada ja kirja panna. Alustan hästi kiiresti ja siis, mida aeg edasi, hakkab see kiirus ja produktiivsus langema," ütleb Iiris selle kohta, kuidas tal kirjandikirjutamisega üldiselt suhted on.

Grammatika poolelt jääb ta enda arvates keskmiste hulka. „Enamus reegleid on mul peas ja väga lolle vigu ma ei tee. Komareegleid sai ka päris palju õpitud. Sellega on mul, jah üpris korras."

Tänavuste kirjanditeemade kohta üldiselt ütleb Iiris, et tema arvates olid head teemad ning oli mitu, mille vahel valida.

Samal teemal

05.09.2010
Miks Iiris Vesik edasi õppima ei läinud?
24.04.2010
Lõpukirjandi teemad selgunud!
30.01.2010
Iiris Vesik: tahaks Eestist ära!
25.01.2010
Iiris Vesik: minu elus on praegu pöörane aeg