Eesti uudised

Tuhala nõiakaevu saatus jääb ekspertide otsustada (18)

Toimetas Karoliina Vasli, 14. aprill 2010 17:16
Ootamatult skandaalide keskmesse sattunud Tuhala nõiakaev.Foto: Aldo Luud
Keskkonnaministeerium edastas Tuhala Looduskeskuse ettepaneku Nabala maastikukaitseala moodustamiseks keskkonnaametile, kes korraldab kaitse alla võtmiseks ekspertiisi koostamise.

"Nabala maastikukaitseala moodustamiseks ekspertiisi koostamine on üks samm sellel teel, et kaitsta ka Tuhala nõiakaevu, kuid mõistagi on oluline kogu piirkonna veerežiimi säilimine," ütles keskkonnaminister Jaanus Tamkivi.

Ettepaneku Nabala maastikukaitseala moodustamiseks tegi MTÜ Tuhala Looduskeskus. Ühtlasi tegi keskus ettepaneku sealse lubjakivimaardla aktiivtarbevarude ümberhindamiseks passiivvarudeks.

Õhtuleht on varem kirjutanud, et valitsuses on praegu arutuse all ehitusmaavarade arengukava, mis näeb ette maardla rajamist Nabala karstialale.

See lööks aga tasakaalust välja maa-alused jõed, mille vesi ümbruskonna kaevusid ja ka Tuhala nõiakaevu toidab.

"Las eksperdid teevad oma tööd - Tuhala Nõiakaevule tõuseb sellest ainult kasu," märkis keskkonnaminister Tamkivi. Ta lisas, et enne lõpliku selguse saamist ei allkirjasta ta ühtegi kaevandamisluba Nabala maardlasse.

Nelja valla elanikud on üheskoos asunud internetis nõiakaevule toetusallkirju koguma, praeguse seisuga on oma toetushääle andnud pea 56 000 inimest.

Samal teemal

26.04.2010
Tamkivi: praegu keegi Tuhala nõiakaevu hävitama ei hakka
20.04.2010
VIDEO: tuntud muusikud laulavad Tuhala nõiakaevu päästmise nimel
10.03.2010
Ansip Tuhala nõiakaevu hävitamisele otseselt kätt ette ei pane