Eesti uudised

Ema kahtlustab arste poja tapmises  (149)

EVE HEINLA , 23. märts 2010 06:59
Tallinnas Mustamäe haiglas mullu oktoobris surnud Oliver Rõigase ema palub võimudel algatada poja surma krimi-naaluurimine, sest ta kahtlustab arste tema tapmises.

«Olen jõudnud veendumusele, et Põhja-Eesti regionaalhaiglas (PERH) toimunu püütakse kinni mätsida ning süüdistused Oliveri piinamises, valeravis, hingamise peatanud süsti tegemises ja kahtlused tema tahtlikus tapmises püütakse summutada,» ütleb Anneli Rõigas prokuratuurile ja siseministrile saadetud avalikus kirjas.

Rõigase ainus poeg Oliver (26) heitis haiglas hinge mullu 15. oktoobril. Siiani pole lähedased saanud ammendavat selgitust, miks tema elu ei õnnestunud päästa ja kas arstid tegid teda ravides kõik õigesti.

Samal teemal

Ema väitel on tahtliku tapmisena käsitletav näiteks neurokirurgiaosakonna üldarsti tegevus – tohter kinnitanud ekslikult, et noormees on vajunud lõplikusse koomasse. Sama arst käskinud ka patsiendi toitmise ja talle ravimite andmise lõpetada.

«Mis juhtus mu pojaga viimasel ööl, ei saa ma kunagi teada,» ütleb murest murtud ema. Nimelt palunud valveõde tal tund enne südaööd haiglast lahkuda, sest ülemused andnud õele sellise käsu.

«Ma kartsin, et kui keeldun ja jään haiglasse, kutsutakse turvamehed, mind visatakse välja ja minu palvet mitte ühendada mu poeg hingamisaparaadi küljest lahti enam ei arvestata,» põhjendab ema, miks ta raskes seisus poja juurest lahkus. «Kui ma 15. oktoobril kell 5 tõusin, et haiglasse naasta, ja intensiivpalati õele helistasin, sain teada, et Oliveri enam pole…»

Rõigas jääb enda väitel igaveseks kahetsema, et ei viinud poega ravile näiteks Soome. «Oliver oli veel suvel kindel, et kuna PERH ei pidanud vajalikuks teha talle keemiaravi ning augustis küsitud aeg raviarsti vastuvõtuks määrati alles novembriks, pole tal põhjust muretseda – arvatavasti tähendab see lihtsalt, et kõik on korras ja ravi pole vaja,» tunnistab ema, et pidas pojaga küll sel teemal paar korda aru, kuid võõrsilesõit jäeti siiski ära.

Ränkade süüdistuste peale, mis Anneli Rõigas mullu novembris esitas, teatas Mustamäe haigla, et noormehe elu polnud võimalik päästa ning süüdistused ei vasta tõele. Oliver saabunud nimelt haiglasse lõppstaadiumis pahaloomulise kasvajaga. Diagnoos olevat leidnud tõestust nii kliiniliselt kui ka lahangul. Ema sõnul sandistasid arstid omal jalal ning rääkimis-, nägemis- ja kuulmisvõimelisena haiglasse läinud noore mehe kõigest nädalaga. Tosinkond päeva hiljem Oliver suri.

Samal teemal

06.05.2015
SÜDA SEISKUS LÕIKUSE AJAL: nägemise kaotanud prantslanna nõuab haiglalt kahte miljonit eurot
04.11.2012
Prokuratuur esitas tervishoiuekspert Peeter Mardnale kahtlustuse