Eesti uudised

Käeraudu aheldatud Mart Saarso: "Otsaesine suruti vastu krohvi, siiamaani on valus!" (107)

Katrin Pauts, 12. märts 2010, 07:02
PIINLIK INTSIDENT: «Raporti» ekraanil nähtud käeraudades rabelev kapten Mart Saarso tegi paljudel oma tuttavatel meele kurvaks, tema telefonilegi tuli pärast saadet hulk murelikke kõnesid. Foto: TV3 kaader
"Ütlesin: vabandage, te ei pea mind kiskuma, tulen ise. Turvamehed aga surusid mind vastu seina ja sisistasid mulle kõrva venekeelseid roppusi," on kapten Mart Saarso siiani haavunud, et ta legendaarse Valli baari ees käeraudadesse aheldati.

Esmaspäevane TV3 politseisaade "Raport" näitas pilti, mis tegi nukraks paljud inimesed, kes tunnevad purjekaga Lennuk ümber maailma rännanud kapten Mart Saarsot. Laupäeva öösel surusid turvamehed habetunud merekaru Tallinna vanalinnas Valli baari ees käeraudadesse, samal ajal kui too meeleheitlikult telekaameraga suhelda püüdis, nimetades toimuvat vägistamiseks.

Saarsole tõttas appi kunagine tuntud telenägu Peeter Ristsoo, kes hõikas: "Vaadake, nad lihtsalt küüditavad inimesi!"

Turvafirma G4S esindaja Andres Lember põhjendas "Raportile", et Saarso tuli käeraudu panna, sest napsine kapten kibelnud baari tagasi. Põhjus, miks Saarso ülepea tänavale heideti, olnud turvafirma selgituse järgi baarmeni solvamine.

Nüüd, kui intsidendist on möödas pea nädal, on Saarso endiselt südamepõhjani nördinud. Sama nördinud olevat tema sõbrad ja tuttavad.

Saarso: baarmen käitus nagu mats!

Nimelt olevat baarimees Margusel kombeks kundedelt omatahtsi jootraha kasseerida. Saarso väidab, et andnud kord Margusele 50 krooni 30 krooni maksnud õlle eest ega saanud sentigi tagasi.

"Jootraha on asi, mida antakse vabatahtlikult hea teeninduse eest," ei pea Saarso niisugust isetegevust põrmugi aktseptitavaks. Sestap nõudnud ta laupäeval Marguselt väidetavalt võlga tagasi: "Meenutasin talle seda lugu. Mille peale tema ütles: kao siit minema!"

Saarso leidnud, et ei pea käsule alluma, ja kuulutanud baar-menile, et ei liigu kuhugi, sest on baaris oma seltskonnaga ning tal on õigus enda tellitud joogipoolisele. Nii tagasihoidlik olnudki põhjus, miks ühel hetkel seisid tema ees turvamehed, kes meremehel käed raudu panid.

Soovitati turvafirma kohtusse anda

Saarso kinnitab, käsi südamel, et käeraudu väärinud korrarikkumist ta küll toime ei pannud. Sestap nõudis ta turvameeskonnalt politsei kutsumist, et välja selgitataks, millist seadust ta on rikkunud.

"Minu otsaesine suruti vastu krohvi, siiani on valus. Kuigi telekaamera käis, sisistasid turvamehed, kolm noorhärrat, mulle venekeelseid rõvedusi kõrva – vaikselt, nii et mikrofon neid kinni ei püüdnud," kinnitab Saarso. Lisaks pidanud ta politseid oodates õues külmetama, jopehõlmad lahti.

Ehkki telekaadritest tundus, et kohale saabunud politseipatrull ja Saarso kongitoppimine oli vahejuhtumi alandav finaal, oli mundrimeeste saabumine kapteni sõnutsi tegelikult kergendus. Politseinikud olnud väga viisakad ning vabandanud ette ja taha. Saarso sõnul ei viidud teda jaoskonda, vaid moepärast eemale ning päästetud Okupatsioonimuuseumi juures vabanduste saatel kongist välja. Korravalvurid uurinud Saarso edasiste õhtuveetmise plaanide kohta ning andnud kaks soovitust: Valli baarist eemale hoida ja asi kohtusse anda.

Viimast nõu Saarso järgida ei kavatse: "Teate, ma ei viitsi! Ja Valli baari väldin, kui leti taga seisab Margus!"

Lember kinnitab, et turvajad olid korrektsed: "Juhtumi lahendamisel osalesid eesti keelt perfektselt valdavad staažikad turvatöötajad, kes ei ületanud oma õiguste piire. Härra Saarso on alati oodatud G4S büroosse, kui tal on soovi juhtunu kohta põhjalikumaid selgitusi saada."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee