Eesti uudised

Ansip Tuhala nõiakaevu hävitamisele otseselt kätt ette ei pane (50)

Toimetas Karoliina Vasli, 10. märts 2010 15:22
Tuhala nõiakaev on populaarne nii eestlaste kui turistide seas. Aastas külastab seda 15 000-20 000 loodusesõpra.Foto: Aldo Luud
Andrus Ansip leiab, et Tuhala nõiakaevu on vaja kaitsta, kuid lubjakivimaardla rajamisest siiski automaatselt loobuda ei saa. Ta rõhutab, et geoloogilisi uuringuid on sealkandis vaja, sest muidu läheb kaevandamiseni väga pikk aeg.

Viimastel päevadel on kogutud allkirju Tuhala nõiakaevu hävitamise vastu, loodusesõbrad märgivad, et lubjakivimaardla avamine Nabala karstialal hävitaks kauni vaatamisväärsuse.

Samal teemal

Riigikogu infotunnis vastas peaminister Ansip Toomas Trapido küsimusele parlamendi poolt valitsusele tehtud ettepaneku kohta peatada geoloogiliste uuringute ja uute lubade taotluste vastuvõtmine ja nende menetlemine.

Peaministri selgitusel on uuringud ilmtingimata vajalikud. "Uuringute peatamine ajal, kui kehtivad seadused uurimist võimaldavad, ei ole võimalik ehk siis tuleks selleks muuta seadusi," jätkas Ansip lisades, et uuringud ei tähenda automaatselt kohe kaevandamise alustamist. Peaminister põhjendas, et kui uurimine lõpetada, siis läheb kaevandamiseni väga pikk aeg.

"Ka mina olen valmis Tuhala Nõiakaevu toetuseks või kaitseks oma allkirja andma," kinnitas Ansip rõhutades, et küsimus on tegelikult laiem ehk selles, kas Eestimaal üleüldse kunagi võib kuskilt paekivi kaevata ja sellest killustikku teha või jäädaksegi Eesti teede ehitamisel kasutama Soomes ja Rootsis toodetud killustikku.

Tuhala nõiakaevu hävitamise vastu on kella 15 seisuga toetushääle andnud ligi 30 000 inimest. Allkirjade kogujate seisukohti saab lugeda SIIT!

Samal teemal

20.04.2010
VIDEO: tuntud muusikud laulavad Tuhala nõiakaevu päästmise nimel
14.04.2010
Tuhala nõiakaevu saatus jääb ekspertide otsustada
09.03.2010
Tuhala nõiakaevu hävitamise vastu juba üle 17 000 allkirja