Krimi

Politsei on Tartumaal hädas mürgeldavate joobnud alaealistega (2)

Toimetas Kristin Aasma, 17. veebruar 2010, 14:07
Pilt on illustratiivne.Foto: Postimees
Tartumaa politseinikel tuleb viimasel ajal üha sagedamini tegeleda alaealistega. Neil puhkudel on peamisteks probleemideks joobes noorukid ja valeandmete esitamine. Politsei kutsub noori üles mõtlema oma tegude tagajärgedele ja jätta oma tulevikuväljavaated rikkumata.

13. veebruari õhtul kella 11 ajal märkas politseipatrull Elvas kahte ilmsete joobeseisundi tunnustega tütarlast, teatas Politsei- ja Piirivalveameti Lõuna prefektuur. Kontrollimisel selgus, et mõlemad tüdrukud on alkoholijoobes. Kuna ühel tüdrukutest puudus isikut tõendav dokument, siis esitas ta algselt politseile valeandmed.

Kui politseinikud hakkasid joobes noorte vanematega ühendust võtma, siis selgus ka tõde - mõlemad tüdrukud on 17-aastased.

Alaealistele koostati alkoholi tarbimise eest protokoll ning tüdruku suhtes, kes esitas valeandmeid, alustati menetlust.

Järgmisel päeval sai politseipatrull väljakutse Tartus Nõva tänaval asuva maja korterisse, kus lärmati ja kakeldi. Kontrollimisel selgus, et 11-st korteris viibinud isikust üheksa olid alaealised, nende hulgas kaks alla 14-aastast tüdrukut. Kaheksal noorel tuvastati alkoholijoove.

Kakluses kannatada saanud laps arstiabi ei vajanud, ta toimetati koju.

Alkoholijoobes alaealistele koostati protokoll ning nad anti üle vanematele.

Lõuna Prefektuuri Tartu politseijaoskonna juht Kaja Suure sõnul tasuks noortel mõelda ka oma tegude tagajärgedele. "Noored tegutsevad tihti tagajärgedele mõtlemata, kuid vastutust tuleb kanda samuti mõtlematusest toimepandud tegude eest," kommenteeris Suur.

Politsei soovitab vanematel rohkem huvi tunda ja kontrollida, kus nende laps viibib ning millega ta tegeleb.

„Iga noor inimene peaks arvestama seda, et kõik saadud karistused koondatakse vastavasse andmebaasi. Kui näiteks noor inimene asub tulevikus kuskile tööle, siis on tööandjal õigus küsida karistusregistrist isikut puudutavaid andmeid. Karistuse olemasolu võib olla määravaks valikute tegemisel," ütles Lõuna Prefektuuri korrakaitsebüroo piirkondliku politseitöö talituse juht Tiit Allik. „Noor inimene, palun, ära kitsenda oma tuleviku perspektiivi!" lisas ta.

Samal teemal

6. jaanuar 2017, 04:00
Mis liivakastimängud ja veepüstolisõjad? Need on tittedele, andke viina ja kanepit!
23. jaanuar 2010, 10:10
Tähtveres terroriseerib tartlasi teismeliste jõuk

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee