Elu

Kerli võttis Euroopa muusikaauhinna vastu prügikott seljas (48)

Kais Allkivi, 5. veebruar 2010, 06:53
PRÜGIKOTT-KLEIT: Sellises mustast prügkotist kleidiga käisid Kerli ja tema kaaskond telešõus EBBA auhinnal järel.  Vespertine
„See oli üsna lahe! Ma tegin meile kõigile riided prügikottidest, sest mu eelarves polnud muuks raha ja ma stressan alati pööraste kostüümide pärast. Nii et seekord ma mõtlesin: kuradile sellega, ma lihtsalt teen midagi ise," jutustab Euroopa Komisjoni ja Euroopa Ringhäälingute Liidu piiridemurdjate muusikaauhinna pälvinud Kerli Kõiv, kuidas ta seda vastu võtmas käis.

Kerli Kõivul on edukad ajad. Jaanuari keskel sai kinnitust, et Kerli lauluhääl kõlab märtsis esilinastuvas Disney 3D-filmis „Alice imedemaal" lausa kaks korda: soololaulus „Tea Party" ja koos Tokio Hoteliga loos „Strange". 14. jaanuaril käis ta Hollandis Groningenis vastu võtmas plaadi „Love Is Dead" eest pälvitud muusikaauhinda European Border Breaker Award (EBBA).

Selle preemiaga tunnustasid Euroopa Komisjon ja Euroopa Ringhäälingute Liit seitsmendat korda kümmet debüteerivat Euroopa artisti, kel on õnnestunud kodumaalt väljaspool edukalt tuuritada ja albumeid müüa. Auhindu jagati Euroopa suurima muusikatööstuse konverentsi ja festivali avaööl telešõus, mida Eesti Televisioon näitab homme õhtul.

Kerli: „See on suur auhind, räägivad nad."

Päev enne telešõud rääkis lauljatar kahest Amsterdamis veedetud päevast: „Mu mänedžerid tulid ka linna ja me käisime punaste laternate rajoonis. See oli tõeliselt pöörane kogemus."

Auhinna kohta ei teadnud ta kuigi palju. „See on suur auhind, räägivad nad," osutas ta arvuti juurest eemale mänedžeridele, kes seletasid tagaplaanilt, et sama auhinna on võitnud ka näiteks Amy Winehouse. „Kas ma võitsin selle?" küsis Kerli ja sai teada, et tal tuleb au jagada üheksa teise artistiga.

Rohkem elevil on Kerli Tim Burtoni „Alice imedemaal" soundtrack'il osalemise pärast. Tema laule on varemgi taustamuusikana kasutatud: „Creepshow" videomängus „Burnout Paradise", „When Nobody Loves You" James Bondi temaatilises videomängus „Quantum of Solace" ja „Bulletproof" koomiksil põhinevas märulifi lmis „Punisher: War Zone".

Tim Burton on aga Kerli üks lemmikrežissööre. „Oleme Timiga vastastikku teineteise fännid," ütles laulja jaanuari keskel Delfile. „See oli Tim Burtoni isiklik erisoov Disneyle, et ma „Alice imedemaal" jaoks loo kirjutaksin."

Laulu „Tea Party" kirjutas ja produtseeris ta koos oma parima sõbraga - muusiku ja fotograafiga, kel artistinimeks Vespertine. „Me kirjutame koos palju muusikat, sest käime tihti koos väljas. See on tõesti põnev ja üsna lahe luua midagiühes inimestega, keda armastad," muljetas Kerli veebivideos fännidele.

„Tegime seda mu magamistoas lihtsalt pulli pärast, aga sellest tuli välja midagi, mis kõigile tõeliselt meeldib."

Vaatamata fännide palvetele keeldub ta laulust ühtegi rida esitamast: „Ma ei saa! Siis ma reedaksin selle täielikult. Te peate lihtsalt ära ootama. Ma luban, et see on hea. See on nagu peolaul ja ma pole kunagi varem peolaulu teinud, nii et loodan, et te ei pettu. See on tõesti lõbus, aga tegelikult on see nutikas - mitte selline vilets peolaul kuskilt klubist."

Imetleb Tokio Hoteli laulja välimust Saksa poprokkbändi Tokio Hotel, kellega ta salvestas soundtrack'ile teise loo, liikmed on Kerli meelest väga sõbralikud.

„Bill on väga häbelik ja väga pikk. Ta on nii kondine ja tal on alati täiuslik meik. Temaga käib kaasas jumestuskunstnik, kes vaatab, et meik ikka püsiks. Bill näeb täiuslik välja! Veatu. Ma tunnen end tema kõrval inetu pardipojana," kirjeldas ta bändi lauljat Bill Kaulitzit.

„Tokio Hoteliga oli lahe koos töötada, pakun, et neil oli lihtsalt naisvokaali vaja, niisiis nad arvasid, et me sobiksime hästi. Tegelikult on see üks esimesi kordi, kui laulan laulu, mida ma pole ise kirjutanud. Ja tundub, et minul ja Tokio Hotelil on palju ühiseid fänne."

Kerli tahab teha koostööd Olav Ehalaga

Los Angeleses elav Kerli on sõitnud kuuks ajaks Euroopasse uut albumit salvestama. Stockholmist läheb ta Londonisse, kus hakkab tegema koostööd kahe produtsendiga, kelles üks on Guy Chambers - Robbie Williamsi partner hittide „Angels" ja „Rock DJ" kirjutamisel. „Ma segan kõiki eri stiile, nagu esimesegi albumi puhul, aga tean kindlalt, et teine album tuleb palju parem, sest ma olen oma esimest albumit üle kuulanud ja ei arva, et ma olin siis kuigi hea laulukirjutaja. Nüüd tunnen, et olen piisavalt korralik. Mu esimesel albumil polnud esindatud minu lõbus ja mänguline pool," seletab ta.

Süngemas stiilis lugude kirjutamiseks tuli tal minna tagasi aega, kui ta oli õnnetu, kuid enam ta seda ei taha. Uut materjali on Kerlil juba 30 loo jagu.

Temaga tahaksin väga koos töötada. Minu arust oleks tore salvestada albumi üks lugu eesti keeles," vastas Kerli fännide küsimusele, kas ta ka kodumaale laule kirjutama läheb. Samuti lubas ta mõnes videos näidata ilusat Eesti metsa ja anda siin esimese Euroopa tuuri raames kontserdi.

Sünnipäeva veedab pere ringis

Pühapäeval on Kerlil 23. sünnipäev. „Ma sooviks sünnipäevakingiks võimalust olla koos oma perega, sest ma arvan, et pean veetma oma sünnipäeva üksinda hotellitoas. See on tõeliselt kurb, sest mul on olnud palju üksikuid sünnipäevi hotellitubades või lennukis," kurtis lauljatar oma fännidele. Tänavu täitus tema soov ja tähtsa päeva saab ta veeta pere ringis.

„Mu õde tuleb sünnipäeva ajaks koju - ikka üle pika aja,"´teatab lõbusalt superstaarisaates fi naali jõudnud Eliisa Kõiv, kes eelmisel kolmapäeval sai 20aastaseks.

Stockholmist Eestisse pole pikk maa ning õe sõnul saabub Kerli juba enne õiget päeva: „Ta tuleb pisut varem."

Seega saab Kerli ka ise pereliikmete seltsis EBBA auhinnašõud vaadata. „Tundub küll. Plaan on kindlasti teleka ees olla," ütleb Eliisa.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee