Uudised

Kalju Ojaste kandis Eesti lippu Naganos, tütar Triin võiks kanda Vancouveris (7)

Jaan Martinson, 4. veebruar 2010, 07:01
Eesti lipukandjat Vancouveri olümpia avatseremoonial pole veel valitud. Õhtuleht teeb ettepaneku: väärtustamaks põlvkondade järjepidevust võiks lippu kanda Triin Ojaste, kelle laskesuusatajast isa Kalju kätte usaldati plagu Nagano olümpial.

"See oleks kahtlemata suur au, kui Triin lipukandjaks määrataks, aga ma ei tea... Äkki on see noorele tüdrukule liiga suur austusavaldus," kõhkles Ojaste.

EOK president Mart Siimann kinnitas eile õhtul, et neil on lipukandja suhtes idee, kuid ei öelnud seda välja. Triin Ojaste kandidatuuri pidas ta huvitavaks. Kes plagu kannab, selgub lähipäeval.

"Ega mul lipukandmisest suurt meeles pole," tunnistas Ojaste. "Mäletan, et närv oli sees. Närveerisin topelt – ava-tseremoonia pärast ja võistlemise pärast. Kui nii mõelda, siis oli olümpial Eesti lipu kandmine vahva sündmus tõesti – kui paljudel seda elus ette tuleb?"

Kui Triin Vancouveri olümpiakoondisse valiti, oli isal muidugi hea meel, kuid tunded olnud kahetised. "Mina käisin kolmel olümpial, ja kõigil nii-öelda kuramuse turistina. Ei teinud ühtegi head tulemust. Ma ei tahaks, et Triin turisti nimetuse pälviks, aga tänavune hooaeg ei ole tal kahjuks kõige paremini läinud. Samas... Triin pole talent, kes suudaks 19aastaselt olümpial midagi korda saata. Loodan, et ta suudab endast maksimumi välja pigistada ja sõidab end käpuli. Siis on ta oma teinud."

Triinu esmane eesmärk võiks olla isa parim koht üle sõita?

"No see pole väga keeruline ülesanne. Mitmes ma parimal juhul olin? Ahaa, 37. Vist Albertville’is. Kui Triin Vancouveris kolmekümne sekka jõuaks, oleksin ma väga rahul."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee