Eesti uudised

Rootsi vaimulik: eestlasele kui endisele nõukogude inimesele meeldib kannatada (96)

Toimetas Marge Sillaots, 6. jaanuar 2010 12:35
Patrik Göransson Foto: Raigo Pajula/Postimees
15 aastat tagasi Eestisse Göteborgi ülikooli praktikandina tulnud vaimulik Patrik Göransson leiab, et nii eestlased kui rootslased on paljuski sarnased külmad inimesed, kellega tuttavaks saamine võtab kaua aega. Küll aga leiab ta, et eestlastele meeldib rohkem kannatada ja viriseda.

"Talle kui endisele nõukogude inimesele meeldib kannatada. Meeldib ka viriseda. Kui Rootsis küsitakse, kuidas käsi käib, vastatakse alati, et hästi, sest ei taheta teisi oma muredega koormata. Aga Eestis hakkavad paljud inimesed rääkima, kui haiged ja väsinud nad, et kõik on kallimaks läinud jne. Igas asjas osatakse näha probleemi," rääkis vaimulik väljaandele Õpetajate Leht.

Kannatamine ja virisemine näib Göranssoni sõnul olevat eelkõige keskealiste eestlaste elustiil, Eestiaegne inimene on palju elurõõmsam. "Ta on rõõmus, et tal on oma riik, et laulupeol käib palju rahvast. Nad näevad ka seda, mis on hästi. Aga keskealine ütleb, et isegi Nõukogude ajal ei jäänud laulupeo rongkäik nii palju hiljaks kui nüüd."

"Kui asi naljaks keerata, siis oleks sellistele inimestele võib-olla parim jõulukink üks tubli läbipeksmine - siis saaksid nad ühe hoobiga korralikult kannatada ja seejärel ka hädaldada," ütleb Göransson ning lisab siis, et tegelikult ei tohi inimestele nende elustiili väga pahaks panna, sest inimene on elu jooksul sellesse sügavalt sisse läinud ega suuda sealt välja tulla.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee