Eesti uudised

Hannes Vanaküla: "Sain nõiasaate tegijalt ähvardusi!" (155)

Katrin Pauts, 5. jaanuar 2010, 07:01
ARMUNUD: Maag Sergei ja nõiasaate tegevprodutsent Kadriann Kibus ei kavatsegi oma suhet varjata – nad on koos väga õnnelikud. Teineteist leitud siiski alles pärast finaali.  Arno Saar, Mati Hiis
Kanal 2 saade "Selgeltnägijate tuleproov" jõudis lõpplahenduseni juba mullu novembris, ent end Eesti esinõiaks pidav Hannes Vanaküla ei saa rahu. Vanaküla väitel tahtnud maag Sergeisse armunud tegevprodutsent võitjaks teha oma kallima ja saatis tolle võidu nurjanud Vanakülale ähvardava SMSi.

"See teeb tigedaks!" nuriseb ETV saates "Pealtnägija" ahistava sekti pidamises süüdistatud Hannes Vanaküla, kelle teada on "Selgeltnägijate tuleproovi" finalist Sergei ja saate tegevprodutsent Kadriann Kibus armunud ja saate võitjakski olnud juba ette määratud Sergei.

Samal teemal

Armusuhet polevat Vanaküla siiski tuvastanud oma kolmanda silmaga, vaid tal olevat käegakatsutavaid tõendeid. Nimelt näinud üks Vanaküla tuttav noori koos Mustika kaubanduskeskuses toidukraami ostmas. Samuti polevat Kadriann finaalsaate ajal oma poolehoidu kuidagi varjata suutnud – Vanaküla väitel tormas neiu pärast katsete nurjumist pisarsilmi stuudiost välja. "Ma ise ka mõtlesin, mis tal viga on," muigab Vanaküla.

Kui lõppsaates võitjat ei selgunudki, süüdistanud pettunud Kadriann selles Vanaküla. Pärast nurjunud finaali ja võitjale auhinnaks määratud 100 000 krooni heategevuseks annetamist kuulutas Kanal 2 välja kordusfinaali. Lõpuks ei saanud ümbermängimisest asja – nagu Vanaküla kuulutab, olnud sealgi mängus tema enda karvane käsi.

Kole lühisõnum nurjas kordusfinaali?

Nimelt potsatanud Vanaküla mobiili pärast finaalsaadet ähvardava sisuga SMS: "Teeme uue selgeltnägijate finaali, sest sina oma osavõtuga rikkusid õiges finaalis ära Sergei võidu. Sellesse finaali me sind ei kutsu. Seekord Sergei võidab."

Vanaküla väitel tuli sõnum ilmselt mingi välismaise netiportaali kaudu, sest saatja numbrit ei õnnestunud tal tuvastada. Maag on veendunud, et tigeda SMSi läkitaja pole keegi muu kui oma armsama eest võitlev Kadriann.

Teade uue finaalsaate ärajäämisest tulnud aga vahetult pärast seda, kui Vanaküla kahtlase SMSiga portaali Skeptik.ee tegijate poole pöördus. Nood asunud saatemeeskonnalt innukalt selgitusi nõudma. Vanaküla sõnul märkinud ta portaali tegijatele, et kui Sergei kordusfinaalis võidutseb, pöördub ta ähvardussõnumi asjus politseisse. Ta usub, et just see ajaski telekanalile hirmu nahka.

"Muidu poleks see minu asigi – kaks inimest tehku, mis tahavad – aga kui juba Eestimaa müüakse maha... Venelastel on juba ammu hüpnotiseerimise ja maailmavallutamise plaan, ja me teame, et eesti rahvas usub selgeltnägijatesse," möllavad Vanaküla peas kõige hirmsamad vandenõuteooriad. Nimelt usub ta, et nii Sergei kui ka eelmise hooaja võitja Nastja on Vene vallutajate marionetid.

Armunud paar: Vanaküla mingu ravile!

Sergei, kes juba vahetult pärast finaalsaadet meedias – siiski nime nimetamata – välja hõikas, et leidis saatest kallima, arvab, et Vanaküla on peast lõplikult segi läinud. Et Sergeil ja saate tegevprodutsendil on suhe, polevat kumbki küll avalikult kuulutanud, aga ka varjata polevat neil midagi.

Sergei ja Kadrianni kinnitusel on nad koos ja väga õnnelikud. Aga romantika puhkenud õitsele siiski alles vahetult pärast finaali, kui Kadriann löödud Sergeid lohutama tõttas ja pikemalt jutlema jäädi.

Ähvardava sõnumi saatmist Kadriann eitab. Põlgliku irooniaga Vanaküla pihta ta juba ei koonerda: "Politsei võib seda uurida, kui Vanaküla seda tahab. Samas võiks ju mingi meditsiiniasutus ka Vanaküla ennast uurida. Saate ajal tegid kõik tööd, selliste jaburdustega tegeleda poleks aegagi olnud!"

Sergei nimetab Vanaküla väiteid haigeks jutuks ja soovitab maagil samuti parem arstikabinetti tervist kontrollima tõtata – kõikjal konspiratsiooniteooriate ja vandenõude nägemine olevat murettekitav sümptom. Sergei on kindel, et SMSi saatis Vanaküla endale ise ja kuigi nii talle kui ka teistele asjaosalistele on telesaade juba ammu minevik, üritavat Vanaküla sellest ikka visalt profiiti lõigata.

Vähe sellest – Sergei ei usu, et Vanakülal ülepea mingeid müstilisi võimeid oleks. Finaaliski saanud Sergeile saatuslikuks pigem inimlik ebamugavus, mitte Vanaküla posimistalent: "On ebamugav tunne, kui su vaenlane istub publiku seas ja soovib sulle halba." Lisaks häirinud Sergeid telestuudios saginud purjakil inimesed.

Kordusfinaal jäi nii Sergei kui ka saate produtsendi Aivo Spitsonoki sõnul ära seetõttu, et finalistid jõudsid lõpuks järeldusele, et lõpp oligi hea ja ilus just selliselt, nagu see välja kukkus. "Tegelikult usun, et minu jaoks oligi saatusel eesmärk, et leiaksin saatest selle õige inimese," on Sergei võidutagi õnnelik.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee