Pilt on illustratiivne. (Ingmar Muusikus/Maaleht)

Harjumaal asuvat Rammu saart külastanud Harjumaa veterinaarkeskuse töötajad leidsid sealt 10 hüljatud lammast, kes tuleks sealt kiiremas korras ära toimetada, kuid nende omanik on aga ikka veel teadmata.

Veterinaarkeskuse juhataja Vladimir Vahesaare sõnul koostas amet juhtunu kohta väärteoprotokolli ning loomade omanikku otsitakse, kirjutab Tallinnapostimees.ee.

Vahesaar rääkis ka, et lambad pole ruutkilomeetri suurusel saarel otseselt suremas ja neil on võimalik seal hetkel ära elada, kuid lisas, et lambad on siiski koduloomad, kes vajavad hooldamist.

Vahesaar märkis, et kindlasti tuleb lambad Jõelähtme valda kuuluvalt saarelt paadiga ära toimetada ning soodsate ilmaolude korral tehakse seda veel selle aasta sees.

Samas ütles Vahesaar, et kui kõiki lambaid kätte ei saada, siis oleks õige kinni püüdmata jäänud loomad maha küttida.

Mõne päeva eest teatas Postimehele loomasõber, et Harjumaal Jõelähtme vallas asuval Rammu saarel elavad lambad on enamasti hukkunud, veel elusad loomad on halvas seisus ja nende elutingimused väga kehvad. Eesti Loomakaitse Selts süüdistas Harjumaa veterinaarkeskust suutmatuses probleemi lahendada.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis