Eesti uudised

Kelle mure? Rammu saar on täis lambakorjuseid (15)

Toimetas Kristin Aasma, 20. detsember 2009, 15:16
Lammas. Aldo Luud
Harjumaal Jõelähtme vallas asuval Rammu saarel elavad lambad on saare regulaarse külastaja sõnul enamasti hukkunud, veel elusad loomad on halvas seisus ja nende elutingimused väga kehvad.

Igal suvel Rammu saarel käiv loomasõber rääkis Postimehele, et 4-5 aasta eest oli saarel aastaringselt elavaid lambaid veel ligi 30, kuid praeguseks peaks loomi järel olema 9.

Tänavu juulis ja oktoobris tehtud piltidel kajastub õõvastav vaatepilt lammaste skelettidest, mis sundis saarekülalist juba suvel loomakaitse seltsi poole pöörduma.

Loomasõber tunnistas, et nii palju laipu pole saarel veel olnud ning kõik elusad lambad on nii villa täis kasvanud, et nende liikumine on raskendatud.

Ehkki loomade olukorrast Postimeest teavitanud loomasõbra sõnul kuuluvad lambad Raimo Kägule, lükkab ärimees ise selle väite ümber.

Eesti Loomakaitse Seltsi esindaja Piret Teesi hinnangul on tegemist veterinaarkeskuse suutmatusega probleem lahendada: „Antud juhul puudub meil järelevalveasutuselt info mistahes menetluse algatamise ja loomade olukorra kohta."

Harjumaa veterinaarkeskuse juhataja Vladimir Vahesaare sõnul on teema tõepoolest mahukas ning keeruline ning eelmisel nädalal asus amet andmeid koondama, et siis uuel nädalal otsustada, mida edasi teha.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee