Eesti uudised

Poed keelduvad Inno Tähismaa raamatut müümast (215)

Kaarel Tigas, 11. detsember 2009 07:06
KUHU PANNA 2000 RAAMATUT? Inno Tähismaa on enda kirjutatud ja abikaasa Irja toimetatud romaaniga plindris – raamatupoed keelduvad seda müümast. Foto: Teet Malsroos
Skandaalse blogipidaja Inno Tähismaa värske raamat korjati tema endise abikaasa Ingrid Tähismaa palvel poelettidelt.

Skandaalset blogi pidava endise ajakirjaniku Inno Tähismaa raamat "Tüdrukute klubi", kaanel autori poolt paljukirutud eksabikaasa Ingridi pilt, jõudis Apollo ja Raamatukoi poodides müügil olla vaid mõne päeva. Ka Rahva Raamat ei müü Tähismaa teost.

"Minu poole pöördub inimene, kes ütleb, et tema näopildiga on ilmutatud raamat ja seal on laimatud teda ja tema lapsi. Saan temast väga hästi aru ja loomulikult me ei müü seda raamatut," selgitab Laul.

Raamatukoi juhataja Margo Matsina siiski ei välista, et tolles poes võib raamat kunagi müügile naasta. "Ingrid Tähismaa helistas ja ütles, et talle on ülekohut tehtud. Raamatus on pilte, mis on ilmunud ilma tema loata." Praegu olevat raamat müügilt võetud paariks päevaks. Kui kohtult mingit keeldu ei tule, jätkab Raamatukoi ilmselt teose müümist.

Mullu septembris keelas Harju maakohus Inno Tähismaal endise abikaasa avalduse alusel avaldada trükistes, televisioonis, raadios ja internetis endise naise ja nende kahe lapse eraeluandmeid.

Äsjase raamatu toimetaja, Inno praeguse abi- ja blogikaasa Irja Tähismaa väitel too tõkend aga enam ei kehtivat, sest järgnevad kohtuastmed olevat selle tühistanud. Samas olevat Apollo poest Irjale väidetud, et raamatule on seatud just kohtutõkend.

Kui raamatupoed meelt ei muuda, lubavad Tähismaad 2000 valmistrükitud raamatut omal käel maha müüa.

Irja nimetab teost alguse ja lõpuga romaaniks, millesse autor olevat põiminud ka oma läbielamisi. "Inimesi pole võimalik tuvastada. Ka inimeste prototüüpide ametikohad on täiesti segi löödud," kinnitab ta ja lisab, et mõni eesnimi võivat siiski juhuslikult kokku langeda. Ta tunnistab, et raamatu kaanepilt võeti Inno isiklikust pildipangast ja sellel on tõepoolest Ingrid Tähismaa. Pilti olevat aga töödeldud ning Ingrid kehastavat seal lihtsalt ennast meikivat naist. "See haakub raamatu teemaga," leiab Irja.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee