Elu

Kiirfilm tavalisest pealtnäha ei erine 

ÕL, 16. detsember 2009, 07:24
Režissöör Mikk Granström ja produtsent Ere Naat otsustasid Hiiumaa noorte filmihuvi ärgitada ekstreemsel moel ning näidata, et filmitegu polegi nii raske ja ajakulukas. Reede õhtul-laupäeva ööl filmitud materjalist näidati mõningaid kaadreid rahvale Kärdla kultuurikeskuses juba laupäeva õhtul. Nüüd on film valmis.

"Muidugi on keeruline, aga kui on väga korralik võttegraafik ja eeltöö – ei lähe võtteplatsile tegema seitset duublit, vaid teed kaks-kolm –, siis on võimalik," on Granströmi sõnul kiirkorras filmiteo märksõnaks hea ettevalmistus. "Me jäime lõpuks võttegraafikust maha kolme minutiga."

Uku tulnud peaosaga toime “superhästi!”. “Alguses natuke kartsin: ei tea ju, kuidas ta kaamera ees on ja tekstiga hakkama saab. Aga tal oli võtteplatsile tulles tehtud ära väga korralik ettevalmistus. Ta oli mulle palju abiks, pakkus välja ideid ja küsis, et kui ma teen nii, kas siis on hea,” kiidab režissöör. “Uku bändikaaslased ütlesid, et jube lahe oli filmi teha, teeme veel. See on nagu muusika mu kõrvadele,” rõõmustab meest võtetel kohatud entusiasm.

Granström on tulemusega väga rahul: "Ma olen teinud veel lühifilme, aga siis kulus pool aastat." Kiirfilmil polevat tavalisega võrreldes pealtnäha mingit kvaliteedivahet – ühe nädalalõpuga tuleb sama edukalt toime kui kuudega.

"Üleöö kuulsaks" esilinastub tuleval nädalavahetusel Kärdla kultuurikeskuses. Detsembris jõuab film ka Tallinna publikuni. Filmis mängivad ka näitlejad Margus Tabor (Linnateater), Martin Mill (Ugala) ja Marilyn Jurman ("Mina olin siin", "Soovide puu", "Pangarööv").

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee