Eesti uudised

Kohus karistas karmilt piraatkoopiate levitajat (3)

Toimetas Mari-Leen Albers, 3. detsember 2009 10:41
2009.a. novembri lõpus kuulutas Harju Maakohus välja kohtuotsuse Ott Speek kriminaalasjas. Ott Speek oli antud kohtu alla süüdistatuna muuhulgas autoriõigusega kaitstud teoste (sh arvutiprogrammid) piraatkoopiate valmistamises ja nendega kauplemises. Kohus tunnistas Ott Speegi süüdi talle süüks pandud tegude toimepanemises ning karistas teda ühe aasta ja kolmekuulise vangistusega tingimisi kahe-aastase katseajaga.

Lisaks eelnevale rahuldas kohus tarkvaratootjate hagid Ott Speegi vastu kokku summas 1 631 849,38 krooni.

„Ott Speegi puhul on tegemist isikuga, kes aastaid valmistas ja levitas piraatkoopiaid, tehes seda korduvalt ja üha uuesti, vaatamata sellele, et politsei oli juba tema suhtes alustanud samadel asjaoludel süüteomenetlust," ütles Uduste. „Nimetatud asjaolu näitab selgelt, et Ott Speek suhtus väga hoolimatult ja üleolevalt autoriõiguste omajatesse ning õiguskaitseorganite tegevusse," lisas Uduste.

„Ott Speek reprodutseeris ja levitas piraatkoopiaid nii tarkvarast kui Sony PlayStation 2 mängudest, aga samuti filmidest ja harvematel juhtudel muusikast," selgitas Eesti Autoriõiguste Kaitse Organisatsiooni tegevjuht Erik Mandre. Mandre leiab samuti, et käesolev kohtuasi peaks andma selge signaali piraatkoopiate levitajatele, et õigustrikkuv tegevus ei saa ennast kuidagi ära tasuda.

Microsoft Eesti juhataja Rain Laane leiab, et selline kohtulahend peaks kaitsma ka teisi tarbijaid, kellel on oht saada Ott Speegi sugustelt tarkvara levitajatelt piraatkoopiaid, mille tõttu nad ise hiljem kannatavad. „Näiteks tulevad tarkvara piraatkoopiatega sageli kaasa viirused ja pahavara, mis võivad hävitada arvutis asuvad andmed, samuti ei ole kasutajal õigust piraatkoopiat kasutada," selgitas Laane.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee