Uudised

Kanal 2 annab selgeltnägijatele veel ühe võimaluse (129)

Toimetas Kristin Aasma, 20. november 2009, 16:44
Finalistid (vasakult) Sergei, Kristi ja Tarmo saavad "Selgeltnägijate tuleproovi" lisavoorus veel kord oma võimeid proovile panna. Mati Hiis
Kuna „Selgeltnägijate tuleproovi" kõik kolm finalisti põhjendasid oma ebaõnnestumist väliste faktoritega, mis väidetavalt häirisid nende keskendumist, siis otsustas Kanal 2 anda neile veel ühe võimaluse oma võimeid tõestada.

„Selgeltnägijate tuleproovi" eilses finaalis ebaõnnestusid kõik kolm võistlejat - Kristi, Sergei ja Tarmo ei lahendanud ära ühtki neljast ülesandest. Tulemus on lõplik ja otsus ümbervaatamisele ei kuulu. Saate auhinnarahaks olnud 100 000 krooni annetatakse liikumispuudega laste toetuseks, teatas Kanal 2.

Telekanal kinnitab, et tingimused olid kõigile võistlejatele võrdsed, ülesanded viidi läbi ausalt ja need ei olnud tavatult keerulised. Kuigi ekraanilt võis jääda mulje, et ülesannete lahendamiseks anti liiga vähe aega, ei vasta see tõele. Tegemist ei olnud otsesaatega ja seetõttu oli saate kulgu tegelikkusest tunduvalt lühemaks monteeritud.

Mitu saates korraldatud katset, näiteks lapseootel naise tuvastamine, olid klassikalised finaaliülesanded, mida on võitja selgitamiseks kasutatud ka paljudes teistes riikides, kus seda hittsaadet on toodetud. Samuti on reeglina finaali stuudiopublikuks saatesarja eelmiste hooaegade osalejad ja saatest varem välja langenud võistlejad. Finalistide kaasvõistlejad olid stuudios ka mulluses Kanal 2 „Selgeltnägijate tuleproovis", kus võitjaks krooniti Nastja.

Sellele vaatamata otsustas Kanal 2 ja saate meeskond anda kolmele finalistile veel ühe võimaluse oma võimete tõestamiseks.

Seda tehakse eelkõige põhjusel, et kõik kolm finalisti on oma ebaõnnestumist põhjendanud väliste faktoritega, mis väidetavalt häirisid nende keskendumist ja mõjutasid seeläbi soorituste tulemusi. Eelkõige on viidatud stuudiopublikule, kelle hulgas olevat viibinud finaliste energeetiliselt negatiivselt mõjutanud isikuid.

Kõnealuse lisavooru näol ei ole tegemist kordusfinaaliga ja saatesarja lõpptulemust see ei muuda - tänavune „Selgeltnägijate tuleproov" jääb ametlikult võitjata.

Küll aga annab see Kristile, Sergeile ja Tarmole veel ühe võimaluse näidata, et nende varasemates saadetes nähtud imelised õnnestumised ei olnud juhus ega kokkumäng.

Korduskatsel ei viibi ruumis stuudiopublikut. Zhürii rolliks jääb ainult katsete aususe kontrollimine, mitte tulemuste tõlgendamine ega kommenteerimine. Objektiivsuse huvides komplekteeritakse sõltumatu zhürii uutest inimestest. Osalejatele antakse ülesannete lahendamiseks rohkem aega.

Kõik kolm finalisti on avaldanud soovi selles lisavoorus osaleda. Nad teevad seda omal soovil ja rangelt vabatahtlikkuse alusel. Selleks ei kohusta neid ükski leping, samuti ei näe sellist kohustust ette saate rahvusvaheline formaat.

„Selgeltnägijate tuleproovi" korduskatse toimumise aeg ja koht selgub lähipäevil.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee