Eesti uudised

Tallinna krišnaiidid pagesid talve eest Indiasse? (24)

Kaarel Tigas, 17. november 2009 00:00
ILMA TROTSIDES: Tallinna tänavatel laulvate krišnaiitide read on hõrenenud, sest õhtuse vahetuse mungad sõitsid Indiasse. Foto: Toomas Huik/Postimees
Talviseks pööranud ilm kaotas Tallinna tänavatelt krišnalaulikud, kelle kärarikka rongkäigu järgi võis peaaegu et kella õigeks panna.

Suve läbi marssis krišnaiitide kärarikas rongkäik lauluga mööda vanalinnauulitsaid ja ka näiteks Narva maanteed. Kirevates ürpides seltskonna "Hare Krishna Hare Krishna..." järgi oli mõni kontoriametnik juba harjunud tööpäeva lõppu tuvastama – nii täpselt käis laulumarss iga päev.

Sombune ilm aga lõpetas rongkäigud. Mis lauljatega juhtus?

"Lauljaid on kaks gruppi. Neist, kes käisid õhtupoole regulaarselt tänavatel, sõitis osa Indiasse," selgitab krišnaiitide koguduse ilmselt tuntuim liige Arne Lauri. Tema sõnul olevat rongkäikudel varemgi vaheaegu olnud, sest mungad reisivat üpris tihti.

"Tänaval musitseerimine on üks osa vedalikust joogast. Niiske ja külm ilm ei ole üldse probleem," teab Lauri, et laulikud tulevad tagasi.

Päris kadunud krišnaiidid Tallinnast siiski pole – üks seltskond käinud viimasel nädalalõpulgi tänaval raamatuid levitamas ja laulmas.