Eesti uudised

E-äriregistri portaalis saab ettevõtte asutada vaid 18 minutiga 

Toimetas Anu Lohk, 12. november 2009 15:43
E-äriregistri ettevõtjaportaali teeb ettevõtte asutamise imelihtsaks.Foto: Sxc
Täna püstitati justiitsministeeriumi registrite ja infosüsteemide keskuse loodud e-äriregistri ettevõtjaportaali abiga kõige kiiremini internetis asutatud ettevõtte maailmarekord. Keskuse direktori Ando Rehemaa sõnul oli maailmarekordi püstitamise eesmärgiks näidata, et Eestis on ettevõtte asutamine tehtud ettevõtjale äärmiselt lihtsaks. „Riik on vähendanud bürokraatiat ning loonud maailma kiireimad e-lahendused, et ettevõtjal oleks oma tegevuse alustamine võimalikult mugav."

Ettevõtja Raivo Keskra asutas täna InnoEstonia 2009 konverentsil kõigi silme all Hankeabi OÜ, mille kogu registreerimise protsess algusest lõpuni võttis aega 18:03,05 minutit.

Maailmarekord registreeritakse Universal Record Database'is. Maailmarekordi sisuks oli luua täiesti uus osaühing, uue nime ja registrikoodiga, mille asutaja ja juhatuse liige on füüsiline isik. Ettevõte registreeriti igapäevastes tingimustes reaalselt äriregistrisse, järgides tavalist protseduuri.

E-äriregistri ettevõtjaportaali saab kasutada iga kodanik, kellel on kas Eesti ID-kaart või Mobiil-ID. Portaalis on ettevõtjal võimalus teha paljusid toiminguid laua tagant tõusmata. Näiteks on võimalik luua uus ettevõte või muuta olemasoleva firma registriandmeid.

Kasutades standardlahendusi on võimalik ettevõte registreerida ilma notari abita, mis võimaldab interneti vahendusel uue ettevõtte luua maksimaalselt ühe tööpäeva jooksul.

E-äriregistri ettevõtjaportaal asub aadressil: http://ettevotjaportaal.rik.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee