Eesti uudised

Netipervert hispaanlanna pandi lõpuks trellide taha (2)

Lauri Birkan, 20. oktoober 2009 00:00
Foto: Õhtuleht, 17. november 2008
Kogu Euroopas rohkem kui 700 poissi ahistanud ning Eesti nooruki enesetapuni viinud 22aastast töötut Hispaania noormeest ähvardab kuni kaheksa-aastane vangistus. Benjamin Cabello Sanchez jääb uurimise ajaks vahi alla vähemalt veebruarini, kui peaks algama kohus.

Süüdistuse kohaselt ahvatles Sanchez interneti suhtlusportaalide vahendusel kümneid Eestist ja mujalt Euroopast pärit noormehi, esitledes end seksika Hispaania neiuna. Ta saatis oma ohvritele avameelseid naistepilte, väites, et need on tehtud temast, ja nõudis neilt vastu samalaadi fotosid. Kui noormehed talle endast alastipildi saatsid, hakkas Sanches neid juurde nõudma. Hiljem tahtis ta juba videomaterjali ja keeldumise korral ähvardas kõik, mis tema käes, internetti üles riputada.

Teadaolevalt ei osanud Sanchez eesti keelt, kuid tal oli internetikeskkonnas eestlannast tuttav, kes teda tahtmatult aitas, tõlkides noormehe lauseid eesti keelde. Neid tõlkeid kasutas Sanchez suhtlemisel oma ohvritega.

Perverdi isik oli teada, kuid terror jätkus

Internetiperverdil oli ainuüksi Eestis 43 ohvrit. Üks neist, 14aastane Sten Kalma, ei kannatanud hispaanlase šantaaži välja ning võttis mullu märtsis endalt elu.

Kalma juhtum leidis kõikjal Euroopas elavat vastukaja ning tuli veebruaris jutuks Europarlamendiski.

Samal teemal

"Loomulikult on meil hea meel, et Hispaania võimud otsustasid lõpuks aktiivselt tegutseda, vahistades Benjamin Cabello Sanchezi," ütles Sten Kalma tädi Sirle eile Õhtulehele. "Kuni tänaseni teadsime, et "hispaanlanna" tegutseb edasi, ning hoolimata sellest, et ta isik 2009. aasta kevadel tuvastati, kestis terrorgi paljude lastega segamatult edasi."

Koostöös politseiga avasid Sten Kalma omaksed internetilehekülje, kuhu oodati vihjeid ahistaja kohta. Leheküljele kogutud teave viiski kurjategija tuvastamisele.

"Loodame, et meie algatatud teema avas paljude laste- ja lastevanemate silmad ning edaspidi suhtutakse internetis varitsevatesse ohtudesse tõsisemalt, karmistatakse seadusi ning suurendatakse sellealast riikidevahelist koostööd," rääkis Sirle Kalma. Tagamaks noortele interneti ohutust, lubab ta teavitustööd jätkata.

Miks Hispaania vahistamisega viivitas?

Eesti prokuratuurile oli sariahistaja isik tänavu kevadeks teada. Uurimine anti elukohajärgselt edasi Hispaania ametivõimudele, sest tal oli ohvreid peale Eesti ka teistes Euroopa riikides. Vähetähtis pole seegi, et karistus sellise kuriteo eest on Hispaanias karmim kui Eestis. Siinse kolmeaastase vangistuse asemel ähvardab internetipedofiili seal kuni kaheksa aastat vabadusekaotust.

Prokuratuur uskus, et Hispaania politsei teeb oma tööd korralikult. Tegelikult aga jätkas Sanchez muretult noorukite ahistamist.

Septembris käsitles ETV "Pealtnägija" juba uut analoogset juhtumit. 15aastane Kaspar (nimi muudetud) ja tema pere kirjeldasid Hispaania noormehe rõvedaid nõudmisi. Kohutav oli see, et ühest hetkest alates kontrollis ahistaja karistamatult kogu pere tegemisi, kuna kergeusklik Eesti noormees oli talle endast saatnud lugematu hulga fotosid ja ligi 30 intiimvideot.

Prokuratuur tegi seepeale Hispaania kolleegidele uue järelepärimise, mis lõpuks viis kurjategija vahistamiseni. Seda, miks pedofiili arreteerimiseks nii palju aega kulus, pole Hispaania põhjendanud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee