"Kõik oli ju tüdrukute enda huvides! Et nad litsiks ei läheks! Vahekorras olin lastega ükshaaval, et teised pealt ei näeks," õigustas pereisa, kes kolme tütrega pidevalt suguelu oli elanud, oma tegu politseile. Kümmekond aastat õudust, vägistamist ja vägivalda koletisest türanni meelevallas oli ühe Eesti pere tavaline argipäev.

Oktoobris seisis kohtupingis pereisa, kelle teod tundusid esimesel pilgul nii uskumatud, et võtsid isegi kogenud prokuröri sõnatuks. Ta ei tea, et Eestis midagi seesugust on varem juhtunud.

"Miks lapsed kurdavad? Peres oli ju neli arvutit. Mida nad veel tahavad?" imestas kümmekond aastat oma tütardega seksuaalvahekorras olnud keskealine lüheldast kasvu mees politseiuurimisel.

Kui ta tänaval vastu jalutaks, poleks kellelgi aimugi, millist jubedat saladust ta endas kannab. Tavaline, tähelepandamatu, teda ei märkakski - hall kuju, kõhnuke äbarik.

"Ei ole olemas perverdi silmavaadet, et tuleb vastu ja me tunneme ta ära," tõdeb prokurör. Ta kahtleb, kas mees üleüldse mõistabki, et ta midagi valesti tegi.

Pereisa pidas seksi oma praegu 22-, 17- ja 15aastase tütrega elu loomulikuks osaks. Sama mõte süvenes ärakasutatud lastel endalgi.

Tütar põgenes kodunt

Tänavu märtsis hakkas ühe Eesti maakonna politseinike silme ees lahti rulluma pealtnäha normaalse pere õõvastav, aastaid kestnud ja võõraste pilkude eest hoolega peidetud lugu. Toimikute paksenedes lisandusid kaante vahele aina koletuslikumad üksikasjad uskumatust, vägivalda ja hirmu täis elust.

Isa kuritarvitas oma tütreid peaaegu iga päev. Nii kummaline kui see ka pole, aga õudused muutusid lastele kuidagi enesestmõistetavaks. Et lihane isa nendega seksib, oli tüdrukute elu loomulik osa ja kohustus - nagu koolitükid või hommikune hambapesu.

"Pere keskmine tütar põgenes kodunt tänavu märtsis. Vanemad hakkasid teda otsima. Aga kui ta siis politseisse toodi, keeldus laps kategooriliselt koju minemast," avab prokurör šokeeriva juhtumi tagamaid. "Väitis, et kardab. Hakkas tasapisi ja arglikult avama peres toimuvat. Politseil tekkis kohe kahtlus, et kui ühe tüdrukuga sel moel on käitutud, siis ehk ka teistega. Selgus julm tõde - nii oligi."

Isa on varem kohtulikult karistatud - mullu sügisel oma naise ja keskmise tütre peksmise eest. Istus vägivallatsemise eest kaks kuud vangis. Kuid siis ei paljastunud kogu selle pere elu õudsed üksikasjad.

Mees kandis karistuse ära ja naasis pere rüppe. Naine, kes alguses oli abikaasa koju tagasituleku vastu, muutis meelt. Kõik jätkus sissetallatud rada pidi.

Lõpuks oli keskmine tütar äärmuseni viidud ja põgenes kodunt. Ta teadis, et kui ei räägi politseis kõike ära, siis peab taas koju tagasi minema, kus jätkub seks isaga ja peksmine.

Isa võeti vahi alla. Algul mees keeldus ütlusi andmast, kuid hiljem tunnistas oma jälgid teod üles, kuid jäi neid õigustama.

Isa: ma ei sundinud neid!

"Õigustamine oli niivõrd absurdne, kõik olla toimunud sundimata. Tüdrukud olnud täiesti vabatahtlikult temaga vahekorras. Ja toimuv olevat olnud tütarde huvides, et nad litsiks ei läheks. Et olgu kodus oma isaga, siis on kõik korras ja kontrolli all. Ta ei pidanud seksi oma lastega ebaloomulikuks. Oli siiralt pahane, et tütred saladuse välja lobisesid. Tundis end reedetuna. Lõpuks küll ikkagi kahetses, et asi päris õige polnud. Aga ma ei tea, kas ta ka hinges nii tundis," meenutab prokurör.

Ema väitis, et tema ei teadnud abikaasa perverssustest midagi. "Ta küll möönis, et tagantjärele tulid talle meelde korrad - lapsed olid siis väiksemad -, abikaasa kutsus lapsi suguakti kaema. Juba see ebardlik käsk oleks pidanud naise valvsaks muutma. Kuid tõendeid selle kohta, et ema hiljem juhtunut teadis, meil pole."

Uurimisel selgus, et pere on elanud pidavas peksuhirmus ja pidevalt ka peksa saanud. See oli nende peres igapäevane ja tavaline asi. Peamine oligi nii naisele kui ka lastele issile meele järele olla. Muidu peksis raevunud perepea kõik jõhkralt läbi.

"Ma ei peksnud neid kunagi põhjuseta. Kord oli majas!" väitis mees uhkelt uurimisel. "Muretsesin neile ilusaid asju. Vahekorras olin tütardega ükshaaval, nii et teised pealt ei näeks," ütles mees.

Samal ajal olevat tal olnud ka seksuaalelu abikaasaga. Elu täis vägivalda kestis aastaid. Ema sõnul hakkas mees võimu näitama kohe, kui abielu oli registreeritud. Jõhkrus süvenes aastatega. Ta õigustas end sellega, et on lastekodus kasvanud ja samuti vägivalda kogenud. Et tulebki peksta, siis on kõik korras.

Tegu ei olnud joodikuga. Lapsed isast rasedaks ei jäänud. Vähemalt niigi palju hoidis jumal kolme tüdrukukest. "Mees väitis, et tundis täpselt, millal peab vahekorra katkestama, et ta on nii osav. Kondoomi ta ei kasutanud, ei meeldivat," vahendab prokurör mehe ütlusi uurimisel.

Tüdrukud rääkisid uurimisel enam-vähem ühte ja sama juttu. Nad ei teadnud, et isa kõiki neid kuritarvitab. Laste sõnul on isa nendega maganud nii kaua, kui nad mäletavad. Kui ema oli kodus, siis läks isa vannituppa, kutsus ühe neist justkui selga pesema. Tüdruk muidugi juba teadis ette, mis vannitoas toimuma hakkab.

Verepilastaja oli nii kindel, et mitte kunagi mitte keegi teada ei saa.

"Ta valitses oma peret vägivallaga enda veendumuste kohaselt nii kindlalt, et keegi ei julgenudki midagi iitsatada. Pere oli selline, kes aegade jooksul palju kolis ja on elanud eri maakondades. Otsiti paremat."

Vahistamise ajal töötas pereisa ametis, kus tuli palju kliente teenindada ja suhelda.

"Peret ta toitis. Ja see oli ka tema argument, et tema ju toob leiva lauale. Et neli arvutit toas. Ta oli šokeeritud, et lapsed julgesid politseis kurta. Lapsed käisid korralikult koolis ja õppisid hästi. See oli ka isa õigustus, et tema ju peksis - nii kui halb hinne tuli, said peksa. On imestamist väärt, kuidas nad vastu pidasid. Seda on võimatu mõista. Noorim tütar armastab isa omamoodi praegugi. Tunneb kiindumust ja isegi süüd, et isa vastu tunnistusi andis. Ma ei näe nende hinge, aga see on pööraselt keeruline. Nende psüühika on puruks. Ehkki nad seda vast ise ei tunnista," ütleb prokurör.

Kuidas see jube lugu varem välja ei tulnud?

"Tüdrukud rääkisid, et isa keelas neil koduasjadest lobisemise. Isegi kui nad peksa said, siis varjasid sinikaid. Mitte keegi ei teadnud - ega nad ei käinud ka väga läbi teistega. Elu ja kogemus näitab, et lapsed tõesti ei räägi. Kui palju võib olla neid lapsi, kes sellist hirmsat saladust endaga elu lõpuni kaasas kannavad..."

Laste säästmiseks ei avalda Õhtuleht pereisa nime ega ka muid üksikasju, mis võimaldaks pere ära tunda.

Novembris teeb kohus mehe karistuse osas otsuse. Laste säästmiseks toimus kohtumenetlus lühimenetluse korras. Seadusega ette nähtud maksimumkaristuse – viis aastat – asemel läheb pereisa trellide taha kolmeks ja pooleks aastaks.

Jaga artiklit

46 kommentaari

T
Tean millest räägin  /   15:42, 14. märts 2016
Tulin siia komentaaride lehele põhjusega- tavaliselt ei käi. Ja vastan. Olen ise kogenud sarnast geissi, nagu need tüdrukud ja ligi 22 aastat tagasi. Umbeskuu tagasi saatsin "Saladuste" ajakirjale oma lapsepõlveloo ja selleks, et just võttagi maga inimeste eelarvamused näiteks, et kui oled rikaste vanemate ainuke laps, siis oled ära hellitatud jne. Minu isa (bioloogiline ikka) oli jõukas, mõjukas ja KÕIGI jaoks tehtud inimene- kes oleks tol hetkel mind uskunud- olin üksi oma teadmistega ja just nimelt psühhiline terror oligi põhiline- lihtsalt süüdistasid iseennast, et ei osanud vastu hakata. Paraku minu isa "õpetus" oli, et naised teenivad just niiviisi... Kahjuks ei läinud see minu vaadetega kokku ja otsisin kogu aeg vaid ja vaid ise sellest loost väljapääsu. Ema aga kaagutas nagunii, et olen lits. Jah ja Universum tasubki alati, ehk siis praeguseks hetkeks ja juba palju aastaid ostab mu isa ise emale mehi ja ise on nö. valvuriks! Selle sain ka tõestatud ja peale seda pole ema mulle lits öelnud, sest teab, et ütlen vastu nii, et rohkem enam ei taha. Selleks, et seda ema "hobi" varjata, on nii mulle, kui mu vanaema elu ikka põrguks tehtud ja ka sealt majast välja visatud- ning see toimub ikka väga peenelt. Paraku võin nüüdseks kinnitada, et ema ei olnudki teadlik sellest loost- sain selle teada siis, kui talle tõde ütlesin, et jätku minu süüdistamine olla, et nii noorelt lapse sain- see oli minu jaoks kodust pääsetee. Kuid kahjuks arvab ema siiani, et just mina peaksin muutuma... Jah ja mis selline kogemus andis- kaitsen KÕIKI lapsi kellele ükskõik kuidas liiga tehakse, et varemalt saada terroritele jaole. Füüsilist terrorit annab veel tõestada, kuid süstemaatilist psühhoterrorit paraku väga raske tõestada...
T
tõnis palk   /   22:05, 12. märts 2016
see mis toimus on jama mina lõõks. siukse. isa paugust maha ja need 3 tüttRt olgw rahualikult ptwie pole milleski süüdi elu siuke lig

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis