Uudised

Leida Rammo: "Pidin ma selle osa vastu võtma! Miks ma oma vanust ei arvestanud!" (9)

Toimetas Silja Paavle, 12. oktoober 2009, 20:51
Leida Rammo oma 85. juubelil tänavu aprillis.Foto: Tairo Lutter
"Näitlejaga on nii, et niikaua kui ta elab, on ta pildil. Ilmselt hinnatakse ka mind seepärast, et ma olen 85aastane ja mängin ikka veel laval, kuigi kõik mu partnerid on surnud," lausus Leida Rammo ETV saates "Ringvaade" antud intervjuus veendunult, et teda hinnatakse kõrgemalt, kui ta tegelikult väärt on.

Haapsalu külje all Uuemõisa mõisa Miss Marple'ina mõrvamüsteeriume lahendama asuv Leida Rammo astub lavale ometi südame värinal. "Neid Miss Marple'id on ju nii palju, kuidas ma nüüd nende kõrvale asun. Paratamatult tekivad inimestel võrdlused," selgitas ta.

Samal teemal

Paljude kultusfilmide kaudu eestlaste südametesse tee leidnud, hiljaaegu 85. sünnipäeva tähistanud Leida Rammole tuli kutse Agatha Christie romaani alusel loodud kriminaaldraamas "Kutse mõrvale" kaasalöömiseks ootamatult.

"Ma nõustusin pikemalt järele mõtlemata. Alles hiljem olen mõelnud, et miks ma pidin selle osa vastu võtma, miks ma ei arvestanud oma vanust," torises Rammo Anu Välbale antud intervjuus heatahtlikult.

Teksti õppimisega Rammol vaatamata kõrgele eale raskusi ei ole, sest tekst ei ole kogemustega näitleja sõnul kõik. "Rohkem võtab aega allteksti selgekssaamine. Huvitav näitleja on ikka see, kes huvitavalt mõtleb," on ta veendunud.

Millise imeväega Leida Rammo vaatamata kõrgele eale nii heas vormis on? "Ma arvan, et asi on geenides," kostis Rammo. Kuigi eakas daam võimleb hommikuti ka. "Aga väga lühikest aega. Ma olen laisk, pikalt ei viitsi. Ega liiga ei maksa ka teha," muheles Rammo.

Kuidas Leida Rammo asub mõrvamüsteeriume lahendab, näeb Uuemõisa mõisas toimuval esietendusel juba ülehomme, 14. oktoobril. Miss Marple'i leidlikku kriminaalvaistu saab hiljem nautida lisaks ka Rakvere teatris, Pärnus Endlas ja Tartu Vanemuises.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee