Elu

Tudengimees 2009 Norbert: ema, ma ei läinudki aia taha - vähemalt Ines arvab nii! (14)

Kais Allkivi, 2. oktoober 2009, 21:04
VÕTTIS HUUMORIGA: „Ma ei võtnud seda asja võib-olla nii tõsiselt kui teised. Võtsin seda rohkem huumoriga, see on selline tudengi-fun.“  Meelis Tomson
Esimesena helistas "Tudengimeheks 2009" pärjatud Norbert Kaareste emale: "Ütlen, et poeg ei läinudki aia taha. Eda-Ines vähemalt arvab nii." Žüriiliiget Inest peab noormees üsna suureks autoriteediks: "Tema arvamus loeb rohkem kui naabrimehe oma."

Neljapäeva varahommikul selgus Club Hollywoodis ühtaegu mehiseim ja tantsuosavaim Tallinna üli- ja kõrgkoolide noormees - "Tudengimees 2009". Tiitel läks viieliikmelise žürii, mille eesotsas laulja Ines, otsusega Tallinna ülikooli kolledži Balti filmi- ja meediakooli interaktiivse meedia magistrandile Norbert Kaarestele.

Veel käidi üheskoos vanalinnas Pedaalipubiga sõitmas. "Jõin end mõõdukalt täis ja lõbustasin turiste," muigab Norbert. Osavust drilliti ka Nõmme seikluspargis: "Seal me näitasime oma mehelikke võimeid köite peal ja paraku mõned jäid noortele poisile alla selles, aga me püüdsime olla kõvemad vennad kui need kümneaastased." Üks julgustükke, millega tuli toime tulla, oli köiega laskumine 32 meetri kõrguselt Mustamäe suusahüppetornist.

Uhkeldab tiitliga oma laste ees

"Tänapäeva tudengid on vist nii koormatud," arutleb Norbert, miks nii vähe üli- ja kõrgkoole osa võttis, näiteks üllatas teda, et kunstiakadeemia polnud kedagi välja pannud. "Ma võib-olla teen endale liigset au, aga mina arvan, et see on ikkagi mingis mõttes oma ülikooli esindamine - olgu see kas või labane Hollywoodi pidu mõne jaoks või olgu ta tasemeolümpiaad. Kui kunagi Rein Raud mult küsib, et mida sina oled ülikooli heaks teinud, siis ma saan öelda, et olen vähemalt midagigi teinud."

Kui portaalis Weekend fotode põhjal toimunud hääletusel rahva lemmikuks valitud Roland Lindeburgi Tallinna tehnikakõrgkoolist oli Hollywoodis toetamas lärmakas fännklubi, kel pihus õhupallid, millele kritseldatud lemmiku nimi, siis äsja uude kooli astunud Norbertil kaasaelajate hordi tagataskust veel võtta ei olnud. Tudengimehe valimistele läks Norbert just sisseelamiseks: "Mõtlesin, et võib ju ka - ehk leian oma uue armastuse vastse ülikooli näol. Ja leidsingi!" Koolivenda jooksis õnnitlema "Tudengimees 2006" Allar Raamat. Viiest valitud tudengimehest tervelt kolm on olnud Tallinna ülikoolist.

Norbert arvab, et võidetud tiitel mõjutab ka tema tulevikku: "Võib-olla kolme aasta pärast või kümne aasta pärast, kui lapsed tulevad, saab neile fotodelt näidata, et issi on midagi muud ka teinud, kui alati kell kümme koju tulnud."

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee