Muusika

Shanoni-kutid leidsid endale maalikunstnikust fännitari (10)

Kais Allkivi, 19. september 2009, 00:00
Juulikuust koos: Kui Freddy Tomingas Shanoni maha jättis, oli esimene laulja, kellele bändimehed helistasid, Taavi Immato (esiplaanil). Seni paistab meestel ühine muusikaasja ajamine klappivat.  
"Rokkpunt laval möllab endast kõike andes ja samal ajal pritsib üks muusikast heas mõttes hullunud kunstnik publiku seas sinu loomingut paberile, nii et värvi lendab," meenutab Shanoni värske solist Taavi Immato hiljuti Soomes peetud plaadiesitlust.

Shanon sattus sel suvel sündmustekeerisesse: vastvahetunud koosseisuga salvestatud debüütplaati juhtuti esitlema Soome, kusjuures kontserdil sündis reaalajas live-maalikunst.

Juulis ühinesid mullune plahvatuslik uustulnuk, poprokkbänd Shanon, ja saatest "Eesti otsib superstaari" tuntud Taavi Immato. "Mulle helistas Shanoni asutaja ja kitarrist Janek ning küsis otse, kas ma olen huvitatud bändi lauljaks hakkamisest," meenutab Taavi. Kaua ta ei juurelnud. "Kuna mul on alati olnud unistus teha rokkbändi, siis ei saanud ma pakkumisest keelduda."

"Tere! Sooviksin teie laule maalida."

On harv, et noor bänd oma esikalbumit välismaal esitleb. "Sellega on selline põnev lugu, et Saksa päritolu ja Islandil resideeruv kunstnik Friederike F. Hesselmann leidis meid MySpace’ist, võttis meie esindajaga ühendust ja rääkis, et on juba kolme MySpace’is üleval oleva Shanoni singli põhjal maalid loonud ning uuris, kas meil on ka täispikka plaati." Nii said kõik 12 laulu lõuendile jäädvustatud. Hesselmanni on maalinud ka Soome rokkbändi Underground Attack, Islandi akustilise ansambli Fabula ja Rootsi alternatiivrokikollektiivi Sol Skugga loomingut. "Tal on autistlikke kalduvusi – ta näeb muusikat oma peas värvidena ja kannab muusikast saadud emotsioonid värvidena lõuendile," selgitab Taavi. Shanoni muusika seostus kunstnikule siniste toonidega.

Bänd kohtus fännitariga esimest korda Helsingis, kus koos Underground Attackiga korraldati 27. augustil Gloria kultuuriareenil näitus-kontsert "The Night of the Seashells" ("Merikarpide öö" – K. A.), ühtlasi esitles Shanon debüüt-albumit "Üksinda". "Autistlikud inimesed tunnevadki end tihtipeale kui merikarbis ehk omas maailmas ja muusika nagu kunst üldse aitab neil oma suletud maailmast välja tulla," põhjendab Taavi näituse pealkirja. Bändide esinemise ajal haaras Hesselmann pintsli ja maalis live’is. Maalid jõuavad ka Tamperesse ja Stockholmi.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee