LADU: Praegu on Lilleküla gümnaasiumi uus võimla veel kolimiskraami päralt. Õpilased pääsevad plaani järgi sinna heal juhul oktoobris, lubab direktor Jaan Paas. (Teet Malsroos)

Tallinnas renoveeriti õpiaasta alguseks neli kooli, neist kalleimale – Lilleküla gümnaasiumile – kulus 48 miljonit.

Septembris pääsevad õpilased taas 53. keskkooli, Juhkentali ja Mahtra gümnaasiumi. Kolmel järgmisel aastal loodab linn renoveerida kaheksa viimast kooli.

"Esimese hooga ütlen: väga kena!" Lilleküla gümnaasiumi direktori Jaan Paasi sõnul on mõni koht veel pooleli, kuid õpikõlblik on kool septembri algul kindlasti.

Majandussurutis on tunda andnud ka remondis. "Eks mingisugused piirangud pani raha kindlasti peale," sõnab Paas, kuid jätab enda teada, mis täpselt tegemata jäi.

Uuendusena sai gümnaasium rahvusvahelistele nõuetele vastava võimla.

Paasi sõnul saab kool palju ära teha järjekindlusega. Nii näiteks kaubeldi tellitud laudadele paksemad plaadid. "Et ikka vastu peaks," selgitab ta.

Masu vastu aitavad ka teised koolipere liikmed – koliti enamasti lastevanemate pakutud autodega. Käised käärisid üles ka õpetajad ja õpilased, viimased saavad iga kolimispäeva eest preemiaks vaba päeva.

Alates 2005. aastast on Tallinn kasutanud koolide renoveerimisel firmade abi. Nii on remonditud koolid antud hallata firmadele, kelle omanikeks teiste seas ka Oliver Kruuda ja Urmas Sõõrumaa. Äripäeva andmeil peab linn maksma koolide eest renti 145 krooni ruutmeetrilt kuus ja nii 30 aastat. Järgmisena renoveeritavad koolid saavad abilinnapea Kaia Jäppineni sõnul valmis juba kolmandiku võrra odavamalt. Odavamaks üritatakse kaubelda ka seniseid lepinguid. Jäppineni kinnitusel pole aga hoolduskulud palju odavnenud ja ka investeering tehti enne masu, seetõttu ei taha firmad hinda madalamale lasta. Läbirääkimised käivad: "Ma usun, et see odavnemine ei saa olla üle 5–10 protsendi."

Juhkentali gümnaasium sai õpipinda juurde vanade pommivarjendite ja pööningu arvel.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis