Eesti uudised
Reporteri video!

Kullenga koeratapja kriminaalmenetlus saadeti uuesti prokuratuuri  

Toimetas Kristin Aasma, 18. august 2009 09:41
Riigiprokuratuur ei olnud nõus Viru ringkonnaprokuratuuri otsusega lõpetada krimiaalmenetlus, mis uuris tänavu veebruaris Kullenga külas kahe koera tapmist.

22. veebruaril jooksid Tamsalu vallas Kullenga külas ketist lahti pääsenud valvekoerad Roki ja Reku lähedalasuvale põllule, kus mootorsaaniga sõitnud kohalik ärimees Mirek Matikainen lasi vaatamata koerteomenike püüdlustele loomi päästa mõlemad neljajalgsed jahipüssist maha, kirjutab Virumaa Teataja.

Viru ringkonnaprokuratuur leidis, et Matikaineni süü toimepandud kuriteos on küll tõendamist leidnud, kuid arvestades, et mees on varem kriminaalkorras karistamata ning tegemist ei ole raske kuriteoga, lõpetas prokuratuur tema suhtes avaliku huvi puudumise tõttu kriminaalmenetluse.

Prokuratuur pani Matikainenile kohustuse kanda kriminaalmenetluse kulu ehk koerte lahangu maksumus 1298 krooni ning kanda riigi tuludesse 15 000 krooni.

Eesti Loomakaitsjate Selts vaidlustas otsuse riigiprokuratuuris, kes saatis kriminaalmenetluse uuesti alustamiseks ringkonnaprokuratuurile tagasi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee