Uudised

Prantsuse spetsid lõpetasid Nokia Kontserdimaja lava ehitamise (1)

Toimetas Kristin Aasma, 13. august 2009 14:19
Nokia kontserdimaja fuajee eskiis.Foto: Nokia Kontserdimaja
Täna lõpetasid Prantsuse ettevõtte Caire spetsialistid oktoobris avatava regiooni moodsaima kontserdipaiga - Nokia Kontserdimaja - 1830-kohalise kontserdi-, teatri- ja konverentsisaali lavatehnoloogia ehitus- ja paigaldustööd.

Tallinnas avatava Nokia Kontserdimaja juhataja Aivar Sirelpuu sõnul muutis lavatehnoloogia rajamise keerukaks just saali multifunktsionaalsus. „Pidime arvestama, et selles saalis saaks edukalt korraldada nii kontserte klassikast popini, teatrietendusi ja muusikale kui ka kaasaegseid suurkonverentse," kommenteeris Sirelpuu lava ülesehituse eripära.

Lahenduse komplekssust arvestades said insenerid ja disainerid Sirelpuu kinnitusel välja valitud oma ala maailma parimate seast - lavatehnika projekteeris ja seadis üles Prantsusmaa üks vanemaid ja tunnustatumaid lavatehnikafirmasid Caire. „Uue kontserdimaja lavatehnika panid algusest lõpuni püsti asjatundjad, kelle ehk viimase aja tuntumad tööd asuvad kolmes tunnustatud Zenith'i nime kandvas kontserdihallis Prantsusmaal," lausus Sirelpuu.

Nokia Kontserdimaja kaasaegseima heli-, filmi-, video-ja valgusaparatuuriga varustatud esinduslik suur saal hakkab mahutama kuni 1830 inimest: parteris asub 1029, esimesel rõdul 493 ning teisel rõdul 308 istekohta. Kontserdimaja viiel uuenduslikult lahendatud korrusel hakkab laiuma 3300 ruutmeetri jagu fuajeesid, mida saab kasutada esitlus-, näitus- ja kohvikualadena.

Nokia Kontserdimaja valmib kultuuri- ja vabaajakeskuses Solaris, kus hakkavad muu hulgas asuma kinokompleks, väärtfilmikeskus, kunstigalerii, mitmed kohvikud, restoranid ja kauplused.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee