Eesti uudised

«Monika, tule ainult elusana tagasi!»  (117)

OLIVER RAND, EVE HEINLA , 1. august 2009 00:00
KADUNUD: Umbes 170 cm pikk Monika lahkus kodust Astest 18. juunil kell 10.30 teadmata suunas. Tal on tumedad lainelised õlgadeni ulatuvad juuksed ja tema paremas kulmus on neet. Jalas võisid Monikal olla tumedad teksaspüksid ja punased spordijalatsid. Foto: POLITSEI
Juba teine noor naine jäi jaanipäeva paiku kadunuks!

Saaremaal enne jaanipäeva kadunuks jäänud Monika Paju (27) saatus on tänaseni teadmata. Politseil pole tema leidmiseks ühtki juhtlõnga. Samasugune lugu juhtus ka kaks aastat tagasi Pärnus, kui nooruke Maris Järv kadus jaanipäeva paiku jäljetult.

«Aeg-ajalt on mul selline tunne, et Monika on Leisi metsas ja on endaga midagi teinud,» kirjeldab murest murtud ema Erika oma õudusunenägu, kuid loodab siiski, et näeb oma kolmest lapsest noorimat ikkagi elusana. «Peamine on see, et peaks ta ainult elusalt tagasi tulema. Kui ma teaks, kus ta võib olla, otsiks ise. Aga ma ei tea…»

Kuressaare politsei ema lohutada ei oska – ka neil pole aimugi, mis võis Astest kadunud Monikaga juhtuda. Viimati nähti teda ilmselt 23. juunil Leisis, kus ta olevat võtnud kivi peal päikest. Kadunuks kuulutati ta siiski juba viis päeva varem.

Kuressaare politseikomissari Meelis Juhandi väitel olevat nii mõnigi Monikat siin-seal Saaremaal näinud, kuid kõik vihjed on hilisemal kontrollimisel osutunud valeks.

Monika mobiiltelefon on kadumispäevast saati tumm ning tema pangakaartigi pole kasutatud.

Ka siiani leidmata Pärnu neiu Maris Järv (19) jäi kadunuks jaanipäeva paiku – teda nähti viimati kaks aastat tagasi jaaniööl.

Marise otsimisega tegeleb tema omaste soovil peale politsei ka sihtasutus Kadunud. Endise kriminaalpolitseiniku Aare Rüütli sõnul ootavad nad endiselt telefonikõnet inimeselt, kes suudab nad aidata neiu jälgedele. «Ja selle eest pakutud 15 000 krooni on samuti ootamas,» rõhutab ta. «Me ei kavatse enne lõpetada, kui Maris on leitud!»

Kuu aega tagasi otsis Rüütel koos Pärnu kaitseliitlastega läbi 15 kilomeetrit Pärnu lahe randa ja roostikku. «Kontrollisime ära rannajoone Reiu sõjaväeosast Suurna ninani,» märgib Rüütel. Peale loomaluustike paraku midagi ei leitud.

Monika keerulised armusuhted?

«Meil kodus pole pahandusi olnud ja ta pole kunagi kodust lahkunud ette teatamata,» kinnitab Monika ema. «Monika eriti väljas ei käinud. Seda ma küll ei usu, et ta oleks näiteks kellegagi mandrile uitama läinud. Samas pole otsingud Saaremaal mingit tulemust andnud. Või äkki sõitis ta Triigi sadamast Hiiumaale? Kuid üksi poleks ta kindlasti sellist reisi ette võtnud.»

Ema sõnul oli Monika viimasel ajal väga endassetõmbunud. Oma osa võis selles olla äsja purunenud armusuhtel. Tööl polevat Monika viimasel ajal käinud, sest üritas täiskasvanute gümnaasiumis lõpetada 12. klassi.

«Tuleks ta ainult elusana tagasi. See on minu ainus soov!» ohkab ema.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee