Uudised

Vanurite tapja tunnistas end süüdi  

17. mai 1997, 00:00

MARTIN PAU

Kolme vanuri mõrvas süüdistatav postiljon Valdek Laas (48) tunnistas end kolmapäeval kõigis kolmes möödunud aastal Tartu- ja Valgamaal toime pandud roimas täielikult süüdi.

Pärast kuriteo tunnistamist käis Laas koos kriminaalpolitseinikega kuriteopaikades Rõngu, Rannu ning Pühajärve vallas ning kirjeldas 84-aastase Maie, sama vana Alma ning 87-aastase Hilda tapmist. Kõigil vanuritel olid rindkeres torkehaavad.

"Ühest seletust süüdistatav oma tegude toimepanemise motiivide kohta ei andnud," ütles keskuurimisbüroo eriti tähtsate asjade uurija Ain Balder. "Tema tervisliku seisundi kohta pole veel ekspertiisi tehtud. Mõrvamotiivi kohta saavad anda vastuse ainult spetsialistid."

Valga politsei abiprefekt Sulev Rätsepp märkis, et Valdek Laasi viimase aasta jooksul toime pandud kuriteod viitavad sarnasusele mehe varasemate õigusrikkumistega 1988. ja 1989. aastal. "Ka siis ründas ta üksikuid vanu naisi ja oli seotud vägistamiste ning teiste sugukõlvatute tegudega," kinnitas Rätsepp. 1989. aastal mõistis Valga maakohus Laasi vägistamise eest ligi seitsmeks aastaks vangi.

Rätsepa kinnitusel tehti Valdek Laasile juba 1989. aastal kohtupsühhiaatriline ekspertiis, mis tunnistas, et mees pole nõrgamõistuslik ega põe vaimuhaigust, kuid vajab alkoholi sundravi. Kaheksa aasta eest süüdivaks tunnistatud Laas kandis eelmise vanglakaristuse täielikult.

Valga kriminaalpolitseinikud arreteerisid Valdek Laasi 13. mail Sangaste vallas Pringi külas, kus ta politseinike eest pääsemiseks võssa pages. Keskkriminaalpolitsei juhtinspektori Olev Kuntuse sõnul oli Laasil kinnivõtmise hetkel kaasas 40-sentimeetrise teraga tääk.

"Kontrollime tema võimalikku osalust ka teistes sarnastes Lõuna-Eestis sooritatud kuritegudes," rääkis Kuntus. "Praegu konkreetseid andmeid, mis sellele viitaksid, pole."

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee