Elu
Galerii!

Kerli andis Tallinnas hoolikalt lavastatud kontsertetenduse 

Rando Tooming, 14. juuli 2009, 00:00
 
Mida Kerli eelnevalt lubas, selle ta läinud pühapäeval ka tegi: Õllesummeri viimane muusikashow oli detailideni kavandatud.

Žanri poolest polnudki tegu justkui kontserdiga, pigem oli see terviklik etendus, kus muusikal oli vaid üks kandvaid rolle. Miks kontsert 25minutilise viivitusega algas, pole kuigi oluline.

Alles etteaste lõpus tunnistas lauljatar, et oli grimmitoolis istudes kõhedusega lavaesist jälginud ja seal paarikümmet uudistajat vaadates kartnud, et äkki kedagi ei tulegi.

Elu tume pool

Suurele videoekraanile projitseeriti kalligraafiline muinasjututekst, musta riietatud blond Kerli, kelle kiharatele pikendused lopsakust lisasid, marssis lavale. Teda saatsid tantsijad-miimid, kes alates avaloost "Freak-show" kontserdi viimaste minutiteni laval viibisid. Tunniajase etenduse esimene pool sümboliseeris elu tumedat poolt. Musta riietatud tantsijad pidasid deemonlikuks striptiisitariks riietunud lauljatariga koreograafilist võitlust. Kord viis tõstuk Kerli kuue meetri kõrgusele lava ülaääre alla, kord näidati videoekraanil kirstus lebavat Kerlit, mis tekitas gogollikke allusioone teemal Vii.

Õhu-jalutuskäik kiigel

Show valge poole edenedes jäi tuure koguva publiku reaktsiooniga rahule ka roosa-valgesse riietet lauljatar, kui kellelegi lava kõrval ülestõstetud pöialt näitas.

Üleliigsena mõjus tõllalaadne trandulett, millel Kerli järjekordse pala algul lavale kärutati, ja valge ratastel platvorm, millel veeretati sisse hüsteerilised viiuldajannad. Üleliigselt ses mõttes, et muusika oleks rohkem maksma pääsenud, kui vaatajad, kael õieli, nii paljut korraga jälgima poleks pidanud.

Kontserdi lõpetanud hittsingli "Walking On Air" ajal tõsteti Kerli taas taevaskõrgustesse, seekord ingellikul kiigel. Samal ajal paiskus spetsiaalsest kahurist publiku kohale õhku sädelevate litrikeste pilv lõpetuseks.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee