Krimi

Peremehe silme all koerad maha lasknud ärimees pääses kriminaalkaristusest (132)

Toimetas Nataly Koppel, 1. juuli 2009 11:53
Pilt on illustreerivFoto: Margus Ansu/Postimees
Peremehe silme all tolle kaks koera surnuks tulistanud Virumaa ärimehe Mirek Matikaineni kriminaalasi lõpetati püssimehele karistust määramata, küll peab ta tasuma riigituludesse 15 000 krooni ning 1298 krooni loomade lahkamise eest.

Viru Ringkonnaprokuratuuri teatel jooksid 22. veebruaril Tamsalu vallas Kullenga külas kaks ketist lahtipääsenud koera lähedalasuvale põllule. Koerte omanikud järgnesid loomadele, et nad koju tagasi kutsuda. Sama põllu lähedal teel tankisid mootorsaani kaks jahimeest. Nad märkasid loomi ja oma väitel pidasid neid esialgu huntideks. Lähemale sõites saadi aga aru, et tegemist oli koertega. Uurijale kirjeldas üks jahimeestest sündmusi edasi nii, et kui koerad olid jõudnud 50 meetri kaugusele, tundus talle, et koerad ründavad teda ning ta tulistas kaasas olnud jahirelvast koerte suunas mitu lasku, kuni koerad surnult maha lebama jäid.

Koerte tapmist nägid lähedalt pealt sündmuskohale jõudnud koerte omanikud, kes püüdsid tulistamist hõikamise ja karjumisega takistada.

Roki peremehele Toomas Otsa sõnul ütelenud talle ärimees Mirek Matikainen näkku, et "ära põe oma peni pärast, mine võta varjupaigast uus" ja olevat lubatud isegi pool raha kinni maksta.

Kriminaalmenetluse raames esitati 38-aastasele Mirekile kahtlustus looma suhtes lubamatu teo toimepanemises avalikus kohas ja julmal viisil.

Prokuratuur leidis, et Mireki on süüdi, kuid arvestades, et mees on varem kriminaalkorras karistamata ning tegemist ei ole raske kuriteoga (seadus näeb selle eest võimaliku karistusena ette kas rahalise karistuse või kuni 1-aastase vangistuse), lõpetas prokuratuur tema suhtes kriminaalmenetluse.

Kriminaalmenetluse lõpetamisel pani prokuratuur Mirekile tähtajalise kohustuse kanda kriminaalmenetluse kulud (koerte lahangu maksumus 1 298 krooni) ja tasuda riigituludesse 15 000 krooni. Kui Mirek neid kohustusi õigeaegselt ei täida, kriminaalmenetlus uuendatakse.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee