Eesti uudised

Anders Tsahkna tee häärberist arestimajja (14)

EVE HEINLA, 12. juuni 2009, 00:00
NAISTELEMMIKUST SELTsKONNALÕVI: Anders Tsahknaga suhelnud inimeste sõnul on ta sümpaatse olekuga, hea suhtleja ja alati olnud suur naistelemmik.  ARNO SAAR
"Nüüd lõpuks siis on jõutud nii kaugele, et Anders Tsahkna on lastud lindpriiks ja viimaks otsustatakse ka tema tegude üle," nendib Tallinna diagnostikakeskuse juht Agu Kivilo, kelle arvates on Tsahkna seni pääsenud tänu poliitilistele võimumängudele.

Oma rookatusega häärberisse, mille ta viis aastat tagasi maalilise Kaberneeme tippu mere kaldale soetas, Anders Tsahkna (Reformierakond) kolmapäeval ei jõudnud – selle asemel veetis ta öö arestimajas.

Riigiprokuratuur ja kaitsepolitseiamet menetlevad kriminaalasja, mille raames otsiti üleeile läbi ka sotsiaalministeerium.

Ministeeriumi nõunikku Anders Tsahknat kahtlustatakse mõjuvõimuga kauplemises ehk selles, et ta kasutas oma ametipositsioonist tulenevat mõju ametnikele, saavutamaks kolmandate isikute suhtes soodsaid otsuseid. Prokuratuuri teatel on kahtlustus seotud meditsiinivaldkonnaga ja teisi kahtlustatavaid selles kriminaalasjas ei ole.

Tallinna diagnostikakeskuse juht Agu Kivilo, kes Tsahkna pärast on pidanud üle elama seitsme kriminaalasja algatamise, pole juhtunust üllatunud.

"Inimene sünnib siia ilma ja õpib ära teatud harjumused, mille põhjal kujuneb välja tema nn käekiri," arutleb Kivilo. "See, et Tsahkna niimoodi käitub, oli juba enne selge, kui ta sai abilinnapeaks, ja see käitumine on nüüd jätkunud. Tema harjumused olid kõigile teada, ütlesin seda juba ammu välja, kuid toona ei võetud mind kuulda, kuna Tsahkna oli võimupositsioonil. Ja nüüd ta on seal, kus ta on," nendib Kivilo, lisades, et tema teada kunagine diagnostikakeskuse afäär praeguse kahtluse aluseks pole.

"Seal on natuke suuremad tagamaad. Tema tegevus on väljunud Eesti vabariigi piirest, on läinud mastaapseks ja pole võimalust seda enam kinni mätsida," vihjab Kivilo.

Peaminister Andrus Ansip ütles eilsel valitsuse pressikonverentsil, et pole mingit alust Tsahknat erakonnast välja heita. "Kas keegi on süüdi või mitte, selle üle otsustab kohus," nentis Ansip.

Töösuhe peatatud

Sotsiaalminister Hanno Pevkuri kinnitusel ei tuvastanud ta ministeeriumis töötanud Tsahkna käitumises midagi eriskummalist.

Tsahkna ise tegi üleeile ministrile avalduse töösuhte peatamiseks, esialgu vähemalt kuueks kuuks.

Reformierakonna peasekretär Kristen Michal tõdes, et erakond on Tsahknat usaldanud tema teadmiste tõttu sotsiaalvaldkonnas. "Loodame, et kahtlustused saavad võimalikult ruttu selgeks ja pädevad õiguskaitseorganid teevad oma tööd nii, et kellelegi ei põhjustata tarbetuid kannatusi või kahju tema mainele," märkis Michal.

2004. aastal Tallinna diagnostikakeskuse müügiafääri pärast abilinnapea kohalt tagasi astunud Tsahkna asus sotsiaalministeeriumis ametisse mullu märtsis.

Tsahkna äriskeemidega seoses on varem korduvalt nimetatud tema kunagist äripartnerit ja sõpra, dividendimiljonärist ärimeest Jaanus Voolu, kuid Õhtulehele on väidetud, et ta olevat viimasega tülli pööranud.

Pärast esmaste oluliste menetlustoimingute läbiviimist vabastati Anders Tsahkna eile õhtul ning tema suhtes kohaldati tõkendina elukohast lahkumise keeld, teatab riigiprokuratuuri kõneisik Gerrit Mäesalu.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee