Eesti uudised

Ines Karu äpardunud röövlid trellide taha  (17)

EVE HEINLA , 5. juuni 2009, 00:00
SÜÜDI: Karu-jahtijate kolmikust lähevad reaalselt vangi Viljar Kangus ja Ardo Tammissaar. Rauno Kaur ei pea trellide taga veetma ühtegi päeva. Foto: MATI HIIS
Harju maakohus tunnistas eile Ines Karu äpardunud röövi plaanijad süüdi pantvangivõtmise katses – kolmikust kaks noormeest mõisteti ka reaalselt vangi.

Kohtuasi lahendati kokkuleppemenetluses. Viljar Kangusele (23), rööviskeemi väljamõtlejale, mõisteti karistuseks 4 aasta ja 6 kuu pikkune vangistus, millest ta peab reaalselt ära kandma 6 kuud. Ülejäänud 4 aastat kannab Kangus tingimisi, 5aastase katseajaga. Ardo Tammissaarele (22) mõisteti karistuseks 4 aasta ja 4 kuu pikkune vangistus, millest ta peab reaalselt ära kandma 4 kuud, ülejäänu on tingimisi.

Rauno Kaurile (20) mõisteti karistuseks 3 aastat vangistust tingimisi 3aastase katseajaga. Kõigi süüdimõistetute karistusaja hulka loetakse nende eelvangistuses viibitud aeg.

Kokkuleppemenetlusega olid aprillis alanud protsessil nõus riigiprokurör Steven-Hristo Evestus ja kohtualuste kaitsjad, kuid sellega ei nõustunud Karu ja tema kaitsja Aivar Pilv. Sestap asuski kohus esialgu asja arutama üldmenetluse korras.

Kolmik tuli juba toona kohtumajja teadmisega, et pääseb lühikese vanglakaristusega, kuid advokaat Aivar Pilv lõikas siis nende roosa unistuse kui noaga läbi.

«Nojah, mis siin ikka mõelda ja karta, võtan karistuse vastu ja elan edasi! Jääb loota, et ma ei satu paduretsidega ühte kongi,» oli Tammissaar kohtuistungi eel muretu, arvates juba siis, et saab lühikese vangistuse.

Riigiprokurör on seisukohal, et varem karistamata inimestele on kokkuleppemenetluses mõistetud karistused õiglased ja piisavad. «Kaks süüdistatavat peavad reaalselt mitmeks kuuks vangi minema ning seejärel kohaldatakse nende suhtes mitmeaastast katseaega,» ütles Evestus. «Samuti tuleb süüdistatavatel hüvitada kohtukulud.»

Kangusele tõenäoliselt teeb nüüd enim peavalu see, kust võtta raha kohtukulude katmiseks. Õde riputas juba paari kuu eest heategevusportaali tema nimel üles abipalve – tema enam väikese lapse kõrvalt töötut venda ülal pidada ei jõudvat ja sestap küsib annetajailt toetuseks raha.

Tammissaare kaitsja Toomas Alp ei taha enne otsuse jõustumist (7 päeva pärast) seda kommenteerida. «Mina tegin, mis antud olukorras võimalik,» sõnab ta. «Väga ohtlik on praegu midagi öelda.»

Süüdistuse kohaselt plaanis kolmik Ines Karu pantvangi võtta ja siis sundida tema miljardärist isa Armin Karu maksma lunaraha summas 15 miljonit eurot (üle 234 miljoni krooni).

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee